Četros atšķirīgos koncertos dziedātājs Igo svinēs 40 gadus uz skatuves
Foto: Publicitātes foto

Šā gada nogalē – 21., 22., 23. un 24. novembrī – dziedātājs Igo svinēs savus 40 gadus uz skatuves un aicina mūziķus un klausītājus četrus vakarus pēc kārtas veidot piecus dažādus koncertus mūzikas namā "Daile", portālu "Delfi" informē mūziķa menedžments.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Igo (Rodrigo Fomins) ir bijis grupu "Līvi" un "Remix" vokālists, rokoperu "Lāčplēsis" un "Parīzes Dievmātes katedrāle" galveno lomu atveidotājs, ieguvis Grand Prix pirmajā starptautiskajā konkursā – festivālā "Jūrmala", sadarbojies ar tādiem komponistiem kā Raimonds Pauls, Imants Kalniņš, Zigmars Liepiņš, Aivars Hermanis un citi. Kā solists izdevis 14 mūzikas albumus.

Novembrī četros atšķirīgos koncertos tiks izspēlēti zīmīgākie fragmenti no cikliem "Uguns", "Zeme", "Ūdens" un atjaunota koncertprogramma "Ieelpots". Igo muzicēs kopā ar komponistiem Jāni Strazdu, Valtu Pūci, Mārtiņu Braunu, kā arī Uldi Marhileviču, Aivaru Hermani un Jāni Lūsēnu. Koncertu sērijas noslēgumā 24. novembrī Igo sola īsti radošo notikumu, atjaunojot uz vienu nakti savu leģendāro Liepājas mūzikas klubu "u.t.t".

Koncertu laikā Igo 40 gadi mūzikā būs skatāmi video un foto attēlos. Mūzikas namā "Daile" tiks izvietota arī neliela Igo grafikas darbu un dizaina priekšmetu izstāde.

Pirmais koncerts notiks 21. novembrī pulksten 19.00 un būs veltīts uguns tēmai.

2010. gadā Igo aicināja komponistu Jānis Strazdu uz sadarbību, lai kopīgi sacerētu uguns tēmai veltītu mūziku. Pēc vairākiem mēnešiem koncertprogramma "Uguns" jau skanēja Latvijas koncertzālēs, tika ierakstīts un izdots CD "Uguns" un vairākas no 2010. gadā sacerētajām dziesmām bieži tiek iekļautas Igo koncertu repertuārā. "Ugunszīme", "Tavs vārds ir uguns", "Nojausma" – šīs un citas "ugunīgās" dziesmas koncertā dziedās Igo, komponists un pianists Jānis Strazds, ģitārists Armands Alksnis, pianists Juris Kristons, bundzinieks Ainis Zavackis, basģitārists Modris Laizāns, saksofonists Zintis Žvarts, koklētāja Laima Jansone, kā arī papildvokāls – Bizaķe un Žubīne.

Koncertā skanēs arī mūzika, kas tapusi sadarbībā ar ģitāristiem Aivaru Hermani un Ēriku Upenieku. Tāpat skanēs pa dziesmai, pa stāstam no "Līvu" un "Remix" laikiem.

Otrais koncerts notiks 22. novembrī pulksten 19.00. Tas būs veltīts zemes tēmai.

2013. gadā Igo un Valta Pūces kopsadarbība vainagojās ar koncertprogrammas un albuma "Zeme" īstenošanu. Atsevišķi skaņdarbi no šī cikla tika iekļauti Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku programmā.

22. novembra koncertā kopā ar Igo un komponistu Valtu Pūci spēlēs ģitārists Armands Alksnis, pianists Juris Kristons, bundzinieks Ainis Zavackis, basģitārists Modris Laizāns, kā arī fona vokālistes – Bizaķe un Žubīne. Pirmās daļas turpinājumā uz skatuves pievienosies komponists Jānis Lūsēns, skanot kompozīcijām, kas iezīmē mūziķu sadarbību 80. un 90. gados. Savukārt koncerta otrajā daļā skanēs Igo "zelta repertuārs".

Trešais koncerts 23. novembrī pulksten 19.00 būs tapis sadarbībā ar komponistu Mārtiņu Braunu un tiks veltīts ūdens tēmai.

Koncertā muzicēs "Ūdens" cikla vārdu autors Igo un komponists Mārtiņš Brauns kopā ar ģitāristu Armandu Alksnu, pianistu Juri Kristonu, bundzinieku Aini Zavacki, basģitāristu Modri Laizānu, kā arī vokālistēm Bizaķi un Žubīni. Šī koncertprogramma tapusi 2015. gadā, ļaujies ūdens valdzinājumam.

Koncerta turpinājumā Igo muzicēs kopā ar komponistu Uldi Marhileviču.

Ceturtā un noslēdzošā koncertprogramma izskanēs 24. novembrī pulksten 18.00.

Koncertprogramma "Ieelpots" ir stāsts mūzikā un video divās daļās. Tā tika izveidota 2009. gadā un apceļoja Latvijas pilis un muižas, organizējot arvien jaunus papildkoncertus pēc klausītāju pieprasījuma. Par "Ieelpots" Igo stāsta: "Šis ir īpašs albums, jo tapa manu tuvāko draugu iedvesmots. Albumam ir gandrīz meditatīva noskaņa, kas ļauj klausītājam pārcelties citā sajūtu dimensijā. Pārdomu dziesmas ar iekšēji rāmu struktūru. Avots, kur pasmelties vajadzīgās noskaņas savai dvēselei."

Koncertā piedalīsies Igo, Ieva Kerēvica, Bizaķe, komponists un pianists Jānis Strazds, basģitārists un kontrabasists Aivars Meijers, bundzinieks Ainis Zavackis. Koncertu papildinās īpaši veidotas video projekcijas, kuru autors ir Kristaps Streičs. Koncertos gaidāmi arī Igo eseju lasījumi, savukārt mūzikas repertuārā dominēs mierīgas, noskaņu kompozīcijas.

Koncertsērijas noslēgumā, 24. novembris pulksten 22.00, Igo sola atjaunojot uz vienu nakti savu leģendāro mūzikas klubu "u.t.t", kas mājvietu bija radis Liepājā no 1992. līdz 1998. gadam. Gluži kā pirms 20 gadiem uz "u.t.t" skatuves būs kluba mūziķu pamatsastāvs – Igo, pianists Juris Kristons, bundzinieks Vilnis Krieviņš, basģitārists Mārtiņš Burkevics un ģitārists Jānis Kalniņš, kurš aizvietos Egonu Kronbergu. 90. gados uz kluba "u.t.t" skatuves tika aicināti muzicēt tā laika labākie Latvijas mūziķi. Pārrunas ar viesmūziķiem par gaidāmo kluba "u.t.t." nakti jau notiek. Paredzama kopspēle, improvizācijas un negaidīti mūziķu sastāvi.

Vakara gaitā projekcijās varēs redzēt vēsturiskus mirkļus no mūziķu un viesu uzstāšanās klubā "u.t.t" Liepājā.

Tags

Igo (Rodrigo Fomins)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form