Piektdien, 19. februārī, pulksten 19 bezmaksas tiešraidē no Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" jau otro reizi varēs baudīt Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) koncertu ciklu "Simfonija Tuvāk", portālu "Delfi" informē LSO pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šoreiz klausītājiem būs iespēja iepazīt slavenā somu komponista Žana Sibēliusa neparastā spēka un enerģijas pilno Trešo simfoniju. Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies Latvijas orķestru pasaules ikona Normunds Šnē. Pirmskoncerta sarunas vadīs muzikologs Orests Silabriedis.

"Šī simfonija man vienmēr būs īpaša un neaizmirstama, jo tā bija pirmais simfoniskais lieldarbs, ar ko es stājos pie īsta simfoniskā orķestra diriģenta pults. Tā man ļāva saprast šīs profesijas skaistumu, nebeidzamos izaicinājumus, kļūdu un atradumu kaleidoskopu, izdzīvot bezmiega naktis un reizēm sajust ekstātiskus laimes mirkļus," stāsta diriģents Normunds Šnē, "Somu ģēnijam šis darbs bija izrāviens brīvībā – mūzikā kā fantāzijas lidojuma augstākā virsotnē, bez rāmjiem, noteikumiem, bet ar stingru un apskaidrotu prātu, un nevaldāmi degošu sirdi radīta partitūra."

Koncertu cikls "Simfonija Tuvāk" ir radīts, lai klausītājus iepazīstinātu ar pasaules simfoniskā repertuāra stūrakmeņiem – skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam. Pirms simfonijas atskaņošanas mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis un koncertprogrammas diriģents kopīgi atklāj simfonijas tapšanas, rašanās laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas, savukārt pēc simfonijas atskaņojuma koncertzāles "Lielais dzintars" vadītāja Timura Tomsona vadītā sarunā ar sava mūzikas piedzīvojuma iespaidiem dalās Liepājas Simfoniskā orķestra īpaši aicināti pastāvīgie klausītāji, kurus pazīstam kā neiztrūkstošus viesus šī orķestra koncertos.

Pirmajā tikšanās reizē ar simfoniju, ko 29. janvāra tiešraidē noskatījās vairāki tūkstoši mājsaimniecību, klausītāji varēja baudīt populāro klasicisma laika šedevru – Volfganga Amadeja Mocarta 40. simfoniju, ko Liepājas Simfoniskais orķestris atskaņoja diriģenta Gunta Kuzmas vadībā. Tagad šis koncertieraksts ir pieejams "Biļešu paradīzē" (biļetes cena vienai mājsaimniecībai – 3 eiro).

Šogad vēl varēs piedzīvot vairākus šī cikla koncertus: 12. martā Liepājas Simfoniskā orķestra galvenā diriģenta Gintara Rinkeviča izpildījumā dzirdēsim Antonīna Dvoržāka Devīto simfoniju "No jaunās pasaules". Savukārt, 9. aprīlī dosimies tuvāk Pētera Čaikovska Ceturtajai simfonijai, kas skanēs erudītā profesora, diriģenta Andra Vecumnieka lasījumā.

Koncertu cikls "Simfonija Tuvāk" radīts ar Kultūras ministrijas un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Interneta tiešraides režīmā aptuveni stundu bez starpbrīža ilgstošo koncertu bez maksas varēs vērot tiešraidē gan Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapas video galerijā, gan arī orķestra "Facebook" lapā. Pēc bezmaksas tiešraides visi koncerieraksti būs pieejami "Biļešu paradīzes" lapā jau par maksu.

Tags

Lielais Dzintars Liepājas Simfoniskais orķestris Normunds Šnē
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form