Dzintaru koncertzālē izskanēs skaistākie Vaska, Šūberta un Stravinska klaviermūzikas dueti
Foto: Publicitātes foto

Dzintaru koncertzālē 12. oktobrī pulksten 19.00 izskanēs Rudens Kamermūzikas festivāla koncerts, kurā muzicēs divas izcilas pianistes Linda Leina (Latvija) un Darja Maršiņina (Krievija). Abas mūziķes, kuras satikušās studijās Hamburgā, Dzintaru koncertzāles unikālajā akustikā atskaņos skaistākos Vaska, Šūberta un Stravinska klavieru duetus, portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvji.

Lindas Leines un Darjas Maršiņinas duets dibināts Hamburgā 2013. gadā – abas satikās pianistes Lilijas Zilberšteinas klavierdueta klasē, ansambļa spēles noslēpumus vēlāk izzinot arī brāļu Hansa Pētera un Folkera Štenclu vadībā.

Lindas un Darjas repertuārs aptver skaņdarbus klavierēm solo, četrrocīgi un divām klavierēm kopā. Duets uzstājies Vācijā, Itālijā, Čehijā, ASV, viņas spēlējušas arī meistarklasēs pie klaviermūzikas metra Andrāša Šifa. 2015. un 2017. gadā abas pianistes bija aicinātas prezentēt savas programmas prestižajā Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivālā, bet par neatsveramu pianistes sauc pieredzi, kas šovasar gūta, viesojoties klaviermūzikas metra Andrāša Šifa meistarklasēs un festivālā "Šūbertiāde".

"Muzicējot klavieru duetā, pianisti uz skatuves un mūzikā ir tik cieši saistīti, ka šādam tandēmam lielākoties piekrīt vai nu asinsradinieki, vai arī laulātie draugi. Pianistes Linda Leine un Darja Maršiņina nav nedz māsas, nedz arī radinieces, taču mākslinieces atzīst, ka savstarpējā sapratne un uzticēšanās, kāda abu starpā dzimusi ir reta un nozīmīga dāvana," par koncertu raksta tā rīkotāji.

Programmā skanēs Franča Šūberta "Divertisments par franču oriģināltēmām" D 823, Pētera Vaska "Mūzika divām klavierēm", Igora Stravinska "Concerto per due pianoforti soli" un Franča Šūberta "Rondo Remažorā" D 608.

Rīdziniece Linda Leine pēc studijām Latvijā izglītību turpinājusi Lībekā un Hamburgā.
un kopš 2010. gada dzīvo un koncertē Vācijā. Jau savu Vācijas studiju laikā Lindai ir bijuši vairāki panākumi – 2011. gadā pianiste tika uzaicināta piedalīties kamermūzikas projektā SWR Švetzingeras festivāla ietvaros (Schwetzinger SWR Festspiele Kammermusik - Workshop). Tajā pašā gadā ieguva 1. vietu un tika atzīta par labāko koncertmeistari "Maritim" konkursā Vācijā (Maritim Musikwettbewerb) un ieguva Oskara un Veras Ritteru Fonda stipendiju (Oscar und Vera Ritter-Stiftung). 2012. gadā ieguva 2. vietu Elizas Meieres Fonda konkursā Hamburgā (Elise Meyer-Stiftung). 2013. gadā Linda tika uzaicināta piedalīties Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivāla (Schleswig-Holstein Musik Festival) meistarklasēs pie pasaulē slavenās pianistes Elizabetes Ļeonskas un guva atbalstu vēlreiz piedalīties meistarklasēs 2015. gadā. Linda ar lielu aizrautību spēlē ar dziedatājiem. 2015. gada sākumā ar dziedātāju Piu Davilu guva 3. vietu un žūrijas atzinību kā dziesmu duets (Liedduo) starptautiskajā konkursā "Francis Šūberts un mūsdienu mūzika" (Franz Schubert und die Musik der Moderne) Grācā, Austrijā. Kā arī 2016. gadā 1. vietu konkursā "Aizliegtā mūzika" Šverīnē, Vācijā.

Savukārt Darja Maršiņina nāk no Maskavas, kur pēc mācībām Gņesinu Mūzikas ģimnāzijā studijas turpinājusi Berlīnē, Rostokā un Hamburgā. Koncertē daudzviet Eiropā – kā soliste, koncertmeistare un kameransambļu dalībniece. Daudzu starptautisku konkursu laureāte.

Vēsturiskā Dzintaru Mazā zāle ar 500 skatītāju vietām pēc vairāku gadu rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem tika atklāta 2015. gada maijā, sniedzot iespēju koncertdarbību Dzintaros turpināt visa gada garumā.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Dzintaru koncertzāle
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form