'Eiropas koncertu' ar Elīnu Garanču un Berlīnes filharmoniķiem varēs baudīt uz lielā ekrāna
Foto: Sarah Katharina

Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" 1. maijā gaidāmais "Eiropas koncerts" ar pasaulē pazīstamās latviešu operdziedātājas Elīnas Garančas un Berlīnes Filharmonijas orķestra piedalīšanos būs skatāms arī uz lielā ekrāna – kinoteātrī "Splendid Palace".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Eiropas koncerts" pirmo reizi notiks Latvijā un tiks translēts 30 pasaules valstīs 1. maijā pulksten 13.30. Pirmo reizi šajā solidaritātes tīklā iekļaujas arī kinoteātris "Splendid Palace", piedāvājot koncertu, kas klātienē notiks koncertzālē "Lielais dzintars", translēt uz lielā ekrāna savā greznajā kino zālē, dodot iespēju to redzēt un dzirdēt izcilā kvalitātē pēc iespējas plašākai publikai.

Pasaules slavenais Berlīnes Filharmonijas orķestris, kas apvieno dažādu valstu izcilus mūziķus, kopā ar labākajiem izpildītājmāksliniekiem, katru gadu 1. maijā pasaulei piedāvā vērienīgu "Eiropas koncertu" (Eiropakonzert).

Kopš 1991. gada, kad šī tradīcija aizsākta, "Eiropas koncertu" uzņēmušas tādas prominentas vietas kā Orsē muzejs Parīzē, Versaļas pils, "Teatro Real" Madridē, izceļot vieskoncerta valsts slavenākos komponistus, solistus un mūziķus.

Šogad, svinot Berlīnes filharmonijas orķestra 140. gadadienu, to bija paredzēts atskaņot Ukrainas pilsētā Odesā, taču Krievijas uzsāktās karadarbības dēļ, tika izvēlēts koncertu organizēt Latvijā, koncertzālē "Lielais dzintars".

Pie diriģenta pults būs tā galvenais diriģents Kirils Petrenko, un orķestris uzstāsies kopā ar pasaules mēroga operas zvaigzni Elīnu Garanču.

Iestājoties par kultūras vērtībām pāri robežām un pret karu Ukrainā, koncertam Liepājā tika sastādīta īpaša programma, iekļaujot gan Latvijas komponista Pētera Vaska, gan ukraiņu ģēnija Valentīna Silvestrova mūziku. Programmā būs arī somu komponista Žana Sibēliusa un čehu autora Leoša Janāčeka mūzika un pasaules tautasdziesmu cikls, kurā soliste būs operdziedātāja Elīna Garanča.

Koncertu tiešraidē vadīs vācu televīzijas personība Petra Gute un latviešu komponists, Latvijas televīzijas un Latvijas Radio programmu vadītājs Edgars Raginskis.

Koncerta starpbrīdī auditorijai būs iespēja redzēt dokumentālas filmas pirmizrādi, kuras veidošanai Vācijas televīzijas RBB radošā grupa bija ieradusies Latvijā. Filma visai pasaulei stāstīs par Latviju kā mūzikas tradīciju zemi un filmā iekļautas intervijas ar Pēteri Vasku, Ievu Akurāteri, kora "Kamēr" pārstāvjiem un citiem Latvijas mūziķiem.

Tags

Elīna Garanča Splendid Palace
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form