Ērģelniece Iveta Apkalna un Raimonds Pauls radījuši jaunu koncertprogrammu
Foto: Publicitātes foto

No 22. līdz 25. oktobrim Latgales vēstniecībā "Gors" Rēzeknē notiks piektais Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls "ORGANismi". Tā programmā pirmo reizi izskanēs pasaulē pazīstamās ērģelnieces Ivetas Apkalnas un komponista Raimonda Paula kopīgi veidotā koncertprogramma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tā mākslinieciskā vadītāja un iedvesmotāja, ērģelniece Iveta Apkalna atzīst, ka viņas dzimtajā pilsētā, Rēzeknē, notiekošais festivāls, kļuvis arī par neatņemamu Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļu un šogad īpaši aicina piedzīvot tieši festivālam radītās programmas ar Raimonda Paula, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Gundara Āboliņa un Austrijas mūziķu – Valentīna Fjodorova un Jūlijas Kristīnes Lukanas – piedalīšanos.

"Festivāla "ORGANismi" jubilejas reize negaidīti mums visiem izvērsusies par īpašu, trauslu un sargājamu brīdi. Nekad vēl kopā sanākšana un mūzikas svinēšana nav bijusi tik vērtīga kā šobrīd. Šis būs festivāls, kurā varēsim pārsteigt kā publiku, tā arī paši sevi," ieskicējot festivāla jubilejas gada programmu, saka Iveta Apkalna.

Festivāla ieskaņā ceturtdien, 22. oktobrī, būs klausāma Austrijas mūziķu – arfistes Jūlijas Kristīnes Lukanas (Julia Christine Lukan) un ērģelnieka Valentīna Fjodorova (Valentin Fheodoroff) koncertprogramma "Ērģeles un arfa". Unikālā duetā Johana Sebastiāna Baha, Sezāra Franka, Morisa Ravēla, Kloda Debisī un citu komponistu skaņdarbos vareno ērģeļu balsis savīsies ar trauslajām arfas skaņām.

Par festivāla centrālo notikumu var uzskatīt Ivetas Apkalnas, maestro Raimonda Paula un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra īpaši festivālam radīto koncertprogrammu, kas izskanēs sestdien, 24. oktobrī. Tajā tiks pirmatskaņoti Gijas Kančeli, Semjuela Bārbera un Raimonda Paula skaņdarbi jaunos aranžējumos un pārlikumos ērģelēm, ko veidojusi komponiste Anna Veismane. Pie diriģenta pults – Jānis Stafeckis. Gaidot satikšanos "Gors" Lielajā zālē, Iveta Apkalna uzsver: “Mans lielākais un patīkamākais pagodinājums un arī vislielākā muzikālā dāvana festivālā būs tikšanās ar maestro Raimondu Paulu. Viņa izaicinājums un vēlme spēlēt ir acīmredzama, un tas mani iepriecina. Es ceru, ka arī viņam pašam būs pārsteiguma brīži.”

Jau tradicionāli festivālā īpaša vieta vienmēr tiek atvēlēta bērniem un jauniešiem, kuri ik gadu piedalās jauna uzveduma izveidē ar vēstījumu, kas uzrunā visu paaudžu cilvēkus. Šogad festivālā pirmizrādi svētdien, 25. oktobrī, piedzīvos koncertuzvedums "Ķiršu koks", kurā līdz ar Ivetu Apkalnu piedalās aktieris Gundars Āboliņš un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas bērnu koris (diriģente Anda Lipska), uzveduma režisore Inese Mičule. Koncertuzveduma pamatā ir itāļu rakstnieces Andželas Noreti grāmata "Mans vectēvs bija ķiršu koks", tajā skanēs arī dziesmas no Raimonda Paula cikla "Mazs, laimīgs zēns".

Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls "ORGANismi" Rēzeknē pirmo reizi izskanēja 2015. gada oktobrī, parādot ērģeļu kā koncertinstrumenta dažādību un iespējas.

Festivālu, sadarbojoties ar ērģelnieci Ivetu Apkanu, rīko Latgales vēstniecības "Gors" komanda. Festivāla dzimšanas iemesls ir digitālo ērģeļu "Johannus Eclessia" iegāde 2014. gadā, ļaujot Latgales vēstniecībai "Gors" kļūt par pirmo koncertzāli Latvijā, kurā līdz ar jauno instrumentu bija iespējams atskaņot vēl plašāku muzikālo repertuāru, īstenot jaunas sadarbības formas un skanējumus.

Tags

Gors (Latgales vēstniecība) Iveta Apkalna Latgale Raimonds Pauls Rēzekne
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form