Festivālā ‘Bildes’ skanēs tradicionālais blūza koncerts
Foto: Publicitātes foto

Turpinot jau vairāku gadu garumā nostiprinājušos tradīciju, mūzikas un mākslas festivāls ”Bildes” 16.oktobrī, pulksten 19 Lielajā Ģildē piedāvās enerģisku un emocionālu blūza koncertu, portālu ”Delfi” informē festivāla rīkotāji ”Bilžu birojs”.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Blūza koncertā uzstāsies vēl arī tādi mākslinieki kā Ainars Pūpols & ”π Blues, ”Black Cat”, ”The Blues Gang”, ”Fortress”, Ginta Žilinska ”Boogie Woogie Trio”, ”Keksi”, ”The Peace Street Duo”, ”2 no PKPV”, ”Vocada”
Koncertu vadīs Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) profesors, mūzikas vēsturnieks un etnomuzikologs Boriss Avramecs.

Biļetes iepriekšpārdošanā uz festivāla koncertiem iespējams iegādāties Lielajā Ģildē, Rīgas Kongresu namā, tirdzniecības centrā ”Spice”, ”Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā.

”Bilžu” blūza koncertā notiks arī jauna DVD – ”Blūzs Latvijā”, kurā iemūžinātas 18 zināmāko pašmāju blūza kolektīvu un projektu uzstāšanās ”Bildēs 2011”, kā arī citu Latvijas blūzmeņu devums, prezentācija.

”Bite's Blues Band” solists Oskars Stolse-Semerovs stāsta, ka viņam un grupai ”Bilžu” ”Blūza koncerts” ir izvērties par patīkamu un nozīmīgu tradīciju. Savukārt blūza vecmeistars ģitārists Jānis Vanadziņš, kurš festivāla ”Blūza koncertā” uzstāsies kā trio ”Mozambika” dalībnieks, uzskata, ka ”Bildes” ir Latvijas mūzikas fenomens, jo festivāls ir zināms un apbrīnojams ne tikai savas ilgās pastāvēšanas dēļ, bet, viņaprāt, tas arī sniedz izglītojošu pārskatu par dažāda stila Latvijas mūzikas aktualitātēm. ”Lai arī blūzs Latvijā nav izteikti populāra mūzika, šis koncerts, manuprāt, veicina klausītāju interesi par to, un šāds pavērsiens vietējo kultūru tikai bagātina.

Dziedātājs un komponists Niks Matvejevs atklāj, ka viņam ”Bildes” ir patīkama gadskārtēja tradīcija, un visvairāk viņu festivālā piesaista atsaucīgā un inteliģentā publika, kas koncertus uztver kā svētkus. Runājot par blūzu, Matvejevs uzskata, ka klasiskais tas mūsdienās ir tikpat kā izzudis, bet tā vietā tiek spēlēta, piemēram, kantrī un rokmūzika, kas sintezēta ar blūza elementiem: ”Mūziķi meklē jaunas izpausmes iespējas, cenšas savus priekšnesumus pilnveidot, mūziku modernizējot, un tas ir vērtējams pozitīvi. Šādu tendenci es novēroju arī 2011.gada ”Blūza koncertā”, tāpēc domāju, ka jaunais DVD galvenokārt atspoguļos Latvijas mūziķu mīlestību pret blūza žanru jebkurā tā izpausmes formā, kaut arī ne visos priekšnesumos tas bija tīrs blūzs.” Šogad koncertā dziedātājs uzstāsies kopā ar Mārtiņu Braunu, izpildot kādus no Brauna jaunībā komponētajiem blūziem.

Kā vēsta festivāla ”Bildes” rīkotāji, koncertā uzstāsies arī jaunā blūza grupa ”Coolmans Report”, kurai kā ģitārists uz skatuves pievienosies politiķis un ekonomists Roberts Zīle. Kaut arī ”Bildēs” Zīle uzstāsies pirmoreiz, festivāla atmosfēru viņš ne reizi vien iepazinis kā skatītājs: ”Ir apbrīnojami, ka pasākums jau vairāk nekā 20 gadus spēj saglabāt to radošo garu un sajūtas, kas tam piemita vēl pirmajos koncertos.” Tā kā politiķim blūza mūzika ir tuva, viņš uzskata, ka, pateicoties tieši šādiem jauniem entuziastiem kā ”Coolmans Report”, blūzs Latvijā iesakņosies vēl spēcīgāk. ”Tiesa, šeit tas nekad nebūs tik populārs kā, piemēram, ASV, jo tur tā ir atsevišķa kultūra.” Savukārt taujāts par koncertprogrammu, Zīle atzīst, ka ”grupas repertuārs ir ļoti pārdomāts un tehniski ”noslīpēts”, tāpēc bija interesanti domāt, kā es varētu papildināt tā skanējumu. Protams, galvenokārt tās būs improvizācijas, bet blūzs jau arī rodas no sajūtām”.

Tags

Bildes (festivāls) Niks Matvejevs Roberts Zīle
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form