Festivāla 'Eiropas Ziemassvētki' noslēgumā skanēs Baha 'Ziemassvētku oratorija'
Foto: LETA. Elīna Šimkus

30. decembrī Torņkalna baznīcā jau tradicionāli festivālu "Eiropas Ziemassvētki" noslēgs baroka meistara Johana Sebastiāna Baha "Ziemassvētku oratorija".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Diriģenta Risto Josta vadībā oratorijas atskaņojumā piedalīsies "Sinfonietta Rīga", Latvijas Radio koris, solisti - Elīna Šimkus, Helēna Lepalāna, Olivers Kūziks, Kalvis Kalniņš.

"Ziemassvētku oratoriju" veido sešas kantātes un šoreiz igauņu diriģents Risto Josts, muzicējot kopā ar lielisku mākslinieku ansambli, klausītājus aicina ieklausīties oratorijas pirmajā, trešajā, piektajā un sestajā daļā.

"Jēzus piedzimšanas brīnums, tāpat kā viņa dzīvesstāsts, neprasa nekādus ārējus pastiprinājumus, izrotājumus vai papildinājumus. Un tomēr man šķiet, ka Bahs ir viens no tiem retajiem komponistiem, kurš spējis uztvert šī notikuma īpašo noskaņu, atrast īsto atslēgu tā atklāsmei. Ceru, ka mums visiem kopā izdosies uzburt Ziemassvētku brīnuma maģisko atmosfēru, līdz klausītāju sirdīm aiznesot vēstījumu, ko mums būtu vēlējies nodot gan Jēzus, gan savā mūzikā - arī Bahs," stāsta soliste Elīna Šimkus.

""Ziemassvētku oratoriju" raksturo izvērsta forma un salīdzinoši liels atskaņotājmākslinieku skaits: četri solisti, koris un baroka laikmeta orķestris. Šis cikls sastāv no sešām apjomīgām daļām - sešām kantātēm. No tām pirmās trīs balstītas uz Lūkas (2: 1, 3-20), bet pēdējās - uz Mateja evaņģēliju (2: 1-12)," stāsta koncerta rīkotāji.

Biļetes "Biļešu Paradīze" kasēs un internetā.

Tags

Eiropas Ziemassvētki Elīna Šimkus Koncerti Latvijas Radio koris Mūzika Sinfonietta Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form