Festivālā 'Eiropas Ziemassvētki' skanēs Haidna 'Pasaules radīšana'
Foto: Publicitātes foto

Festivālā "Eiropas Ziemassvētki" 18. decembrī Torņakalna baznīcā notiks Rīgas Doma zēnu kora 65. jubilejas koncerts, kurā skanēs Jozefa Haidna monumentālā oratorija "Pasaules radīšana" Rīgas Doma zēnu kora, "Sinfonietta Rīga", solistu - Elīnas Šimkus, Lotāra Odiniuss un Riharda Mačanovska atskaņojumā. Pie diriģenta pults Mārtiņš Klišāns.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Jozefam Haidnam doma par oratorijas "Pasaules radīšana" (1798) komponēšanu dzima kādā no Londonas apmeklējumiem. Oratorijas libreta pamatā ir Vecās Derības Pirmās Mozus grāmatas (jeb Genesis) teksti, psalmu fragmenti un 17. gadsimta, iespējams, ievērojamākā britu literāta Džona Miltona "Zaudētās paradīzes" motīvi, kas vēsta par pasaules tapšanu no haosa tumsības līdz pirmā cilvēku pāra neaptumšotajai laimei Ēdenes dārzā," stāsta festivāla rīkotāji.

Oratorijas pirmatskaņojumu 1808. gada 27. martā Vīnē vadīja komponists Antonio Saljēri.

Rīgas Doma zēnu koris ir dibināts 1950. gadā (līdz 1994. gadam - Emīla Dārziņa speciālās mūzikas vidusskolas zēnu koris). Koris viesojies Beļģijā, Nīderlandē, Vācijā, Francijā, Šveicē, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā, Japānā un citviet. Rīgas Doma zēnu kora sniegums 2001. gadā novērtēts ar Lielo Mūzikas balvu, savukārt apbalvojumu par labāko mūzikas ierakstu Rīgas Doma zēnu koris saņēmis divkārt.

Kopš 1998. gada Rīgas Doma zēnu kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir diriģents Mārtiņš Klišāns.

Biļetes "Biļešu Paradīze" kasēs un internetā.

Tags

Eiropas Ziemassvētki Elīna Šimkus Mūzika Sinfonietta Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form