Festivāla 'Zemlika' koncertu programmā veiktas izmaiņas
Foto: Publicitātes foto

Mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla "Zemlika" koncertu programmā izmaiņas. Paredzētā kolektīva "Phurpa" no Krievijas koncerta vietā piektdien Durbē muzicēs kvarteta "Quadra" mūziķi un Guntis Kuzma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piektdien, 23. oktobrī, plkst. 21:00 Durbes kultūras namā paredzētais krievu "bon" tradīcijas sekojotāju kolektīva "Phurpa" no Krievijas koncerts organizatoriem nezināmu apstākļu dēļ ticis atcelts. Tā vietā uz skatuves muzicēs stīgu kvarteta "Quadra" mūziķi Arvīds Zvagulis (vijole), Kārlis Klotiņš (čells) un Rihards Plešanovs (klavieres), kopā ar klarnetistu Gunti Kuzmu izpildot Olivjē Mesiāna "Kvartetu laika galam".

""Kvartets laika galam" tapis vēsturiski ļoti sarežģītajā un lielas pārmaiņas nesošajā Otrā pasaules kara laikā, komponistam atrodoties ieslodzījumā vācu karagūstekņu nometnē. Instrumentālo sastāvu noteica tobrīd pieejamie mūziķi no ieslodzīto biedru vidus. Pirmatskaņojums esot noticis turpat nometnē, zem klajas debess, lietus laikā. "Laika gals" dziļi reliģiozajam O. Mesiānam ir ne vairāk un ne mazāk kā apokalipse ar mākoņos tērptiem eņģeļiem un zvaigžņotas sapņu varavīksnes simbolizējošām putnu dziesmām, kuras, kā pats ar krāsu dzirdi apveltītais putnu pētnieks O. Mesiāns sacījis, pavada zili oranži klavieru akordi. Laika neesamība mūžībā, dvēseles nemirstība un laiks kā cilvēka mūžīgais ienaidnieks," stāsta festivāla rīkotāji.

Biļetes uz mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu "Zemlika" nopērkamas internetā. To cena šobrīd ir 29.00 eiro. Biļešu skaits ierobežots.

Piektais mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls "Zemlika" Latvijas mazākajā pilsētā Durbē norisināsies 23. un 24. oktobrī.

Festivāla ietvaros koncertus sniegs Anta Eņģele, kolektīvs "Zāle", grupa "Martas Asinis" un Edgars Šubrovskis no Latvijas, "Mombu" no Itālijas, "Stara Rzeka" no Polijas, "Phurpa" no Krievijas, Džons Benss (John Bence), "Klavikon" un "Vision Fortune" no Lielbritānijas, Rīzs Čethems (Rhys Chatham) un Karla Bozulika (Carla Bozulich) no ASV, Ēriks Šeno (Eric Chenaux) no Kanādas, mūziķe "Verveine" no Šveices, projekts "Syndrome" no Beļģijas, mūziķis "N" no Vācijas un Jairs Elazars Glotmans (Yair Elazar Glotman) no Izraēlas.

Festivāla programma vēl tiks papildināta, jo arī šogad festivāls aptvers vairākas no mākslām - mūziku, teātri, vizuālo mākslu un kino. Festivāla otrajā dienā notiks zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus, galvenās lomas atvēlot Durbes un novada, kā arī tuvējo kaimiņu saimniecībās gada laikā izaudzētajam, darbnīcās un ražotnēs paveiktajam. Pasākuma laikā skolas ēdamzālē tiks ierīkots oficiālais festivāla restorāns, kura ēdienkarte tiks veidota, izmantojot lielākoties tikai Durbes novadā izaudzēto, izslaukto, sasieto un citādi saražoto.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad festivāla "Zemlika" norises vietas Durbē būs vairākas - Durbes kultūras nams, Kronvalda vēsturiskā skolas ēka, Kronvalda Durbes vidusskola, Durbes muzejs, Durbes luterāņu baznīca un citas. Festivāla centrā joprojām noturot 17 dažādu mūziķu un kolektīvu koncertus divu dienu laikā - no ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb "folk" mūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai, un uz tiem tirgojot biļetes, visas pārējās augstākminētās norises vietējiem un pilsētas viesiem tiks piedāvātas bez maksas.

Tags

Durbe Festivāli Koncerti Mūzika Zemlika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form