Festivāls 'Laba Daba 2015' izziņo pirmos mūziķus
Foto: DELFI

No 31. jūlija līdz 2. augustam Līgatnes pagasta "Ratniekos" notiekošais starptautiskais mūzikas festivāls "Laba Daba" izziņo pirmos māksliniekus, kuri uzstāsies uz kādas no piecām festivāla skatuvēm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Arī šogad festivāls apmeklētājiem piedāvās plašu mūziķu un dīdžeju klāstu, aptverot daudzus mūzikas novirzienus - no ska un regeja līdz rokmūzikai, no folk un pasaules mūzikas līdz dažādu stilu dīdžeju priekšnesumiem.

Kā vieni no festivāla galvenajiem ārvalstu viesiem minama kulta grupa "The Fall" no Lielbritānijas, kuras pirmsākumi meklējami septiņdesmito gadu punk skatuvē, taču, regulāri mainoties grupas sastāvam, mainījies arī tās skanējums, ansamblim spēlējoties ar post-punk skaņām, eksperimentāliem ģitāru rifiem un, slavenā mūzikas apskatnieka un radio dīdžeja Džona Pīla (John Peel) vārdiem runājot: "viņi katru reizi skan citādi, un līdz ar to, viņi nekad nemainās". Džons Pīls vairākkārt minējis "The Fall" kā savu mīļāko grupu.

Laba Daba uzstāsies arī afrikāņu mūzikas grupa "Ngoma Africa Band" no Vācijas, "Nucleus Roots" un "Subhumans" no Lielbritānijas, "The Angelcy" no Izraēlas un elektroniskās mūzikas grupa "Digital Digital" no Igaunijas.

Šobrīd dalību festivālā apstiprinājušas pirmās pašmāju mūzikas apvienības "Auļi", "Dzelzs vilks", "Pienvedēja piedzīvojumi", "The Sound Poets", "Rīgas modes", "Green Novice" ar īpaši festivālam sagatavotu akustisko programmu, "Samba De Riga", "Hipstokrātija", "Rebel Riot", "Aurora" ar vienu no saviem pēdējiem koncertiem, "The Pink Elephant", "Pcholi", "Alis P", "Skandinieki", par Laba Daba tradīciju kļuvušais perkusionists Nils Īle ar ansambli "Afro Ambient", "Oranžās Brīvdienas", "Sus Dungo", "Krampis", "Marta migla", "Inokentijs Mārpls", Roberts Gobziņš un "Resnie putni" ar īpašu programmu bērniem un grupa "S.I.L.S.", kurai šis būs pirmais atkalapvienošanās koncerts pēc darbības pārtraukšanas pirms vairākiem gadiem.

Mūziķu saraksts tiek papildināts, un tiek gaidīts apstiprinājums no citiem ārvalstu māksliniekiem, par kuriem informācija sekos. Aktīvi norisinās darbs pie Dj saraksta veidošanas. Kopumā arī šogad varēs dzirdēt vairāk kā 60 mūziķus, Dj un apvienības. 

Tāpat šī gada festivālā plānoti vairāki jaunumi, kuru dēļ nedaudz tiek celtas festivāla biļešu cenas. Kā piemērus šobrīd var minēt satiksmes organizācijas izmaiņas, kas paredz vienvirziena iebraukšanu festivālā, kā arī papildus uzkopšanas servisa pakalpojumus un citus jaunumus, kas atpūtu festivāla viesiem padarīs vēl komfortablāku un patīkamāku.

Šobrīd biļetes nopērkamas visās Biļešu servisa kasēs un internetā. Par šī brīža cenām biļetes iegādājamas līdz 1.maijam, pēc kura tās mainīsies. Tuvāk festivālam, biļetes varēs iegādāties arī klubā "Nabaklab". Domājot par ģimenēm, šogad ir paaugstināts vecuma slieksnis bērniem, kuriem  festivāla biļete nav jāpērk. Bērniem līdz 13 (ieskaitot) gadu vecumam ieeja festivālā pieaugušo pavadībā ir bez maksas.

Foto: "Laba Daba 2014"

Tags

Alis P Aurora (grupa) Inokentijs Mārpls Laba daba Līgatne Nabaklab Roberts Gobziņš Sus Dungo The Sound Poets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form