Festivāls 'Latvijas Jaunās mūzikas dienas' noslēgsies ar veltījumu Tālivaldim Deksnim
Foto: Publicitātes foto

Festivāls "Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2018", kura ietvaros aizvadīti seši instrumentālās kamermūzikas koncerti, noslēgsies ar veltījumu latviešu ērģeļmūzikai un nesen mūžībā aizgājušajam ērģelniekam Tālivaldim Deksnim, portālu "Delfi" informē Latvijas Komponistu savienības pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

10. aprīlī Latvijas Universitātes Lielajā aulā pulksten 19.00 koncertā "Jaunās skaņās" skanēs pēdējos 30 gados rakstītā latviešu komponistu mūzika. Šī koncerta programmu sastādījis Tālivaldis Deksnis, bet koncertā tā izskanēs viņa studenta Aigara Reiņa sniegumā, veltot to sava profesora piemiņai.

Pats izpildītājmākslinieks par programmu saka, ka tajā atspoguļota dažāda stilistika un dažādi komponistu rokraksti. Programmā iekļauta Romualda Jermaka "Aglona" un "Poēma", Ligitas Sneibes skaņdarbs "Ērikam", kas ir veltījums pāragri mūžībā aizgājušam ērģelniekam. Solokoncerta programmu papildina arī Pētera Vaska apjomīgais ērģeļkoncerts "Cantus ad pacem", kuru Tālivaldis Deksnis regulāri atskaņojis savos koncertos un ierakstījis arī Pētera Vaska mūzikas albumā. Līdzās tiem skanēs arī Maijas Einfeldes, Andreja Selicka, Aivara Kalēja un Uģa Prauliņa skaņdarbi ērģelēm.

"Tālivaldis Deksnis ilgus gadus ir bijis Latvijas Universitātes ērģelnieks un ērģeļu meistars. Aulas ērģeļu restaurācija bijis pēdējais un reizē arī apjomīgākais profesora devums ērģeļu apkopē. Šis ir viens no pēdējiem starpkaru perioda Latvijā iebūvētajiem instrumentiem, ko veikusi "Walker" firma. Vairāk ndkā 60 reģistru un dažādas palīgierīces ierindoja šīs ērģeles savulaik modernāko un apjomīgāko Latvijas ērģeļu lokā," par Lielās aulas instrumentu stāsta Aigars Reinis.

Festivāls 'Latvijas Jaunās mūzikas dienas' noslēgsies ar veltījumu Tālivaldim Deksnim
Foto: Publicitātes foto

Tās ir trešās lielākās ērģeles Latvijā aiz Rīgas Doma un Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles instrumentiem. Lai gan Latvijas Universitātes ērģeļu restaurācija ir noslēgusies, apjomīgu solokoncertu šis instruments vēl nav piedzīvojis.

Ieeja koncertā bez maksas.

Tags

Pēteris Vasks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form