Foto: Attālināti un ierakstos – LNOB aicina baudīt krāšņo baletu 'Riekstkodis' un Gadumijas koncertu
Foto: Monta Tīģere

Latvijas Nacionālajā operā un baletā (LNOB) notikuši Pētera Čaikovska baleta "Riekstkodis" un Gadumijas koncerta Operā ieraksti. Līdz ar Johana Štrausa opereti "Sikspārnis" tie iepriecinās skatītājus, katrās mājās ļaujot izbaudīt svētku tradīcijas operā, portālu "Delfi" informē LNOB pārstāve Irbe Treile.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē Treile, desmit dienu laikā biļetes uz Latvijas Nacionālās operas un baleta svētku piedāvājumu ir iegādājušies teju 2000 skatītāji. Novērtējot atzinību un interesi, visus trīs ierakstus – opereti "Sikspārnis", baletu "Riekstkodis" un Gadumijas koncertu Operā – varēs skatīties ilgāk, līdz 10. janvārim.

Gan "Riekstkoža", gan Gadumijas koncerta ieraksts, kas abi notika aizvadītajā nedēļā, visiem dalībniekiem kļuva par ļoti emocionālu un skaistu notikumu. Šajā laikā, kad skatītāju sniegto enerģiju un aplausus mākslinieki var tikai iztēloties, tikšanās digitālajā vidē kļūst īpaši nozīmīga, stāsta operas pārstāve.

No 20. decembra svētku sajūtu uzburs bērnu iemīļotais Pētera Čaikovska balets "Riekstkodis", kura apmeklējums ir daudzu ģimeņu ikgadēja Ziemassvētku tradīcija. Skatītājiem tiks piedāvāts jauns, decembrī radīts ieraksts ar Jūliju Braueri un Kārli Cīruli galvenajās lomās. Iestudējuma horeogrāfs ir Aivars Leimanis, pie diriģenta pults – Mārtiņš Ozoliņš.

Savukārt no 27. decembra skatītājus aicinās dzirkstošais Gadumijas koncerts Operā. Ņemot vērā šī gada īpašo situāciju, par koncerta spēles laukumu ir kļuvusi visa Latvijas Nacionālās operas un baleta zāle. Svētku atmosfēru koncertā uzburs solisti – Inga Šļubovska-Kancēviča, Jūlija Vasiļjeva, Raimonds Bramanis, Mihails Čuļpajevs un Egils Siliņš – un orķestris Mārtiņa Ozoliņa vadībā, piedāvājot opermūzikas pērles un krāšņākās operešu melodijas.

Koncertā skanēs Džoakīno Rosīni, Gaetāno Doniceti, Luidži Arditi, Stanislao Gastaldona, Rudžero Leonkavallo, Ferenca Lehāra, Johana Štrausa un Karla Millekera mūzika. Koncerta režisore ir Dace Volfarte.

LNOB pārstāves atgādina, ka no 13. decembra ir skatāms Johana Štrausa operetes "Sikspārnis" pirmizrādes ieraksts ar titriem latviešu valodā. Uzvedumu veidojuši diriģents Jānis Liepiņš un režisors Edmunds Freibergs. Galvenajās lomās – Margarita Vilsone, Jānis Apeinis, Inga Šļubovska-Kancēviča un Raimonds Bramanis.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" interneta vietnē. Katru ierakstu lietotāja profilā noteiktajā laikposmā varēs skatīties neierobežotu reižu skaitu.

Tags

Jūlija Vasiļjeva Inga Šļubovska Jaunais gads Latvijas Nacionālā opera un balets Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form