Foto: Bauskā krāšņi izskanējis Senās mūzikas festivāls 'Vivat Curlandia!"
Foto: Publicitātes foto

Rīgas Senās Mūzikas centra organizētais festivāls "Vivat Curlandia!" jau piekto gadu baušķeniekus un pilsētas viesus pārsteidza ar krāšņiem senās mūzikas svētkiem, portālu "Delfi" informē pasākuma producente Laura Šarova.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

aizvadītajā nedēļas nogalē izskanēja 9 koncerti, ko atskaņoja spoži Latvijas un ārvalstu mūziķi: viduslaiku mūzikas ansamblis Alta Bellezza no Šveices, Chiaroscuro un Lietuvas, soprāni Elīna Šimkus, Ieva Pļaviņa, Anete Viļuma un Monta Martinsone, klavesīnistes Gertruda Jerjomenko un Alina Rotaru (Lietuva/Vācija), komponists un skaņu mākslinieks Mantautas Krukauskas no Lietuvas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Senās mūzikas katedras studenti un daudzi citi.

Vēl pirms festivāla atklāšanas uzrunas bērni ar vecākiem varēja piedzīvot aizraujošu rokoko laika tērpu demonstrāciju – koncertu "Senie mūzikas instrumenti", ko sveču gaismā atskaņoja ansamblis Ensemble Caladrius no Vācijas, vēsturisko tērpu meistare Elīna Kuzņecova un senās mūzikas pētnieks, festivāla "Vivat Curlandia!" mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs.


Kā ik gadu pusi no festivāla koncertiem klausītāji varēja apmeklēt bez maksas. Turpretī stingri ievērotie distancēšanās noteikumi bija kā pierādījums tam, ka arī nestandarta apstākļos augstas kvalitātes kultūras pasākumi ar klātesošu publiku ir iespējami, piedevām ovācijas un ilgstošie aplausi pēc katra koncerta liecināja – šādi notikumi ir ļoti gaidīti; un ieinteresēto klausītāju bija ne mazums, uzsver producente Šarova.

SIA "Rīgas Senās mūzikas centrs" pateicas visiem atbalstītājiem un labvēļiem: Bauskas pilsētas pašvaldībai, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Bauskas kultūras centram, Bauskas pils muzejam un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai.

Tags

Bauska Senās mūzikas festivāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form