Foto: Cēsīs izskanējis Pētera Vaska mūzikas festivāls
Foto: Anete Rūķe

Aizvadītajā nedēļas nogalē Koncertzālē "Cēsis" aizritēja tradicionāli pavasarī gaidītais Pētera Vaska mūzikai veltītais festivāls. Svētdienas vakara spilgtākie notikumi bija Vilhelma Purvīša skolnieka Arija Skrides izstādes atklāšana un koncerts "Vox Amoris", kurā Pētera Vaska un garīgo domubiedru – komponistu skaņdarbus varēja klausīties izcilās latviešu vijolnieces Baibas Skrides, pianista Vestarda Šimkus un kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" izpildījumā. Pie diriģenta pults stājās Normunds Šnē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rudenīgajā un lietainajā svētdienā, Koncertzāle "Cēsis" pulcēja kuplu skaitu vizuālās mākslas un mūzikas cienītāju, lai pabūtu divos savstarpēji saistītos notikumos – koncertzāles Mākslas galerijā tika atklāta latviešu ainavu vecmeistara Arija Skrides darbu izstāde, kurai sekoja mākslinieka mazmeitas Baibas Skrides koncerts kopā ar Vestardu Šimkus un orķestri "Sinfonietta Rīga". Šāda kombinācija izraudzīta, jo Skrides darbi noskaņās ir tuvi Pētera Vaska dabas iedvesmotajai mūzikai.

Izstāde "Latvijas dabas atklāsme" Koncertzālē "Cēsis" būs skatāma līdz 15. novembrim, un tajā eksponēti Arija Skrides darbi no vairākām privātkolekcijām.

6. septembra vakara izskaņu vainagoja koncerts, kura vadmotīvs bija mīlestība. Koncertprogrammā pianista Vestarda Šimkus izpildījumā skanēja Pētera Vaska skaņdarbu "Klusuma augļi", un tas bija paša komponista radītā pārlikuma klavierēm pirmatskaņojums. Pēc vairākiem gadiem Koncertzāles "Cēsis" apmeklētāji piedzīvoja arī atkalsatikšanos ar Vācijā dzīvojošo latviešu vijolnieci Baibu Skridi, kura interpretēja Pētera Vaska "Vox Amoris". Savukārt orķestris "Sinfonietta Rīga" diriģenta Normunda Šnē vadībā, atskaņojot Arvo Pērta "These Words", Erki Svena Tīra "Flamma" un, klātesot pašam komponistam - Viļņa Šmīdberga "Elēģiju".

Tags

Baiba Skride Pēteris Vasks Sinfonietta Rīga Vestards Šimkus Vidzemes koncertzāle Cēsis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form