Foto: Dikļos aizvadīts pirmais laikmetīgās mūzikas festivāls 'Virzskaņa'
Foto: Reinis Doršs

Pirmo reizi šajā latviešiem tik nozīmīgajā vietā, proti, Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos, kur pirms 155 gadiem aizsākta nerimstoša mīlestība latviešu dziedāšanai un kopā sanākšanai – Dziesmu svētkiem – noticis pasākums, kurš vienkopus pulcēja laikmetīgo mūziķu kompāniju no Latvijas, Igaunijas un Lielbritānijas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai gan mūzika šajā koncertzālē skan bieži – pirmo reizi te vienkopus bija pulcējušies tik daudz mūziķi, kuri skaņu virzīja laikmetīgās mūzikas virzienā. Viesus ar sparīgiem ritmiem sagaidīja Dikļu pūtēju orķestris, bet pasākums oficiāli tika atklāts uz "Sidraba birzs skatuves", uz kuras uzstājās Alise Joste, Leilali ar pavadoņiem un Sus Dungo. Vēlā pēcpusdienā mūzika ieskanējās uz otras – "Debesu apvākotās skatuves", kur varēja sadzirdēt Doni Tondo, "Ezeri", Mick Pedaja (Igaunija), Goran Gora, "The Sound Poets", "Storme" (Lielbritānija), "Frankie Animal" ( Igaunija), bet pasākumu noslēdza Kārlis Kazāks un rokgrupa.

Neikenkalna dabas koncertzāle Dikļos kategorijā "Ainava" novērtēta kā "Gada labākā būve Latvijā 2014".

Tags

Ezeri Dikļi Goran Gora Kārlis Kazāks Sus Dungo The Sound Poets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form