Foto: Divas zvaigznes uz vienas skatuves - Raimonds Pauls un Elīna Garanča
Foto: Kristaps Kalns

Latvijas Nacionālajā teātrī 23. un 24. jūlijā notiks pasaulslavenā latviešu mecosoprāna Elīnas Garančas un komponista Raimonda Paula koncerti ar programmu "Ja Tevis nebūtu…", kas veltīti Maestro 85. jubilejai. Medijiem bija iespēja ieskatīties koncerta ģenerālmēģinājumā, kas notika 20. jūlijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā iepriekš ziņots, gaidāmajos koncertos piedalīsies arī kameroķestris "Sinfonietta Rīga" ar Normundu Šnē pie diriģenta pults un instrumentālā grupa Raimonda Macata vadībā.

Sagaidot jubileju, Maestro ir uzaicinājis izcilo operdziedātāju Elīnu Garanču, veltot viņai divus dziesmu ciklus – ar Vizmas Belševicas un Ojāra Vācieša dzeju. "Tikšanās ar Elīnu Garanču ir ļoti gaidīta, tie ir kā svētki. Pirmajā daļa būs vairāku speciāli Elīnai rakstītu dziesmu pirmatskaņojumi. Izcilo latviešu dzejnieku darbus meklējām gan kopā, bet ir arī tādi, kurus jau biju nolūkojis pats, domājot par Elīnas balsi," stāsta Raimonds Pauls.

Koncerta otrajā daļā iekļautas dziesmas no kinofilmām un teātra izrādēm ar Raimonda Paula mūziku, kam jaunus aranžējumus veidojuši komponisti Lolita Ritmane, Rihards Dubra, Jēkabs Jančevskis un Raimonds Macats.

Foto: Divas zvaigznes uz vienas skatuves - Raimonds Pauls un Elīna Garanča
Foto: Kristaps Kalns

"Koncerta otro daļu varu nosaukt par manu sapņu piepildījumu – teātra un kino mūzika, kuru esmu sapņojusi kādreiz nodziedāt, kuru klausījos mājās, kad biju pavisam sīks skuķis, vai pie kuriem, kādreiz teātri gaidot izrādes beigas, aizmigu mammas garderobē. Ir pienācis laiks atgriezties pie pirmsākumiem," saka Elīna Garanča.

"Kā jau mums visiem, arī man Covid laiks ir bijis pārdomu, intensīvas mājās būšanas laiks, brīžiem bija izmisums, brīžiem – atslābums, jā – un atpūtas laiks balsij, neraugoties uz to apguvu Kundrijas lomu no RihardaVāgnera operas "Parsifāls", ierakstīju Šūmana un Brāmsa dziesmu albumu. Un šķiet, ka iepazinu sevi vairāk, atkal sadzirdēju sevi, un gribas domāt, ka sapratu, kas mani dara laimīgu un gandarītu," par pandēmijas laiku savā dzīvē stāsta dziedātāja.

Pēc koncertiem Rīgā, dziedātāja dosies uz Zalcburgu, kur ar Vīnes filharmoniķiem diriģenta Kristiāna Tīlemana vadībā atskaņos Gustava Mālera un Hektora Berlioza opusus. Elīna Garanča gatavo jaunas lomas – Bujonas hercogiene no operas "Adriana Lekuvrēra" un Venus no Riharda Vāgnera operas "Tanheizers", tiek gatavota jauna dziesmu programma. "Man priekšā ir intensīvi desmit gadi – ir jāizdara daudz kas. Bet atkalsatikšanās ar Maestro ir kā emocionāls uzplaiksnījums, kad abiem šķita – ir laiks atkal satikties mūzikā. Mūsu pirmais koncerts palika atmiņā ar jaukām emocijām un sajūtām. Gribas vēlreiz ko šādu piedzīvot!"

Foto: Divas zvaigznes uz vienas skatuves - Raimonds Pauls un Elīna Garanča
Foto: Kristaps Kalns

Koncerta režisors un producents ir Ojārs Rubenis, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, horeogrāfe Olga Žitluhina, izpildproducente Ilona Matvejeva.

Jau ziņots, ka koncerti tika plānoti šā gada janvārī, un pandēmijas dēļ tika pārcelti: 11. janvāra koncerts pārcelts uz 23. jūliju pulksten 19, 12. janvāra koncerts pārcelts uz 24. jūliju pulksten 19. Koncerta apmeklējums iespējams, uzrādot personalizētu ieejas biļeti, personu apliecinošu dokumentu un digitālo Covid-19 sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu.

Tags

Elīna Garanča Latvijas Nacionālais teātris Raimonds Pauls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form