Foto: Gaismas pili salīdzina ar Dziesmu un deju svētkiem
Foto: LETA

Atzīmējot simbolisku Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas lentes griešanas pusceļu, uzņēmuma "Virši-A" degvielas uzpildes stacijā "Baloži" pulcējās 14 jauniešu komanda, kas jau mēnesi īsteno Gaismas pils lentes griešanu visā Latvijā. Tās kulminācija paredzēta LNB jaunās ēkas inaugurācijas dienā - 29.augustā, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Gaismas pils lentes griezēji bieži min, ka iespēja atklāt LNB jauno ēku ļauj viņiem justies īpašākiem. Turklāt dalība lentes griešanā cilvēkos rada vēlmi uzzināt vairāk par bibliotēku," atklāj viena no jaunietēm, Gaismas pils šķēru turētājām, Alise Krauja. Viņa arī norādīja, ka lentes griezējus var iedalīt divās grupās – vieni Gaismas pili uztver kā bibliotēku un viņi ir pagodināti, ka var atklāt šo arhitektūras pieminekli, citiem tas ir Latvijas identitātes simbols līdzīgi kā Dziesmu un deju svētki.

Jūnijā tika sākts īpaši sagatavotās lentes griešanas process ar speciāli šim notikumam veidotām šķērēm – tās izkalis kalējs Jānis Nīmanis. Uz lentes izvietotas latvju dainas. Katrs no lentes griezējiem izvēlas nākamo personu, kam nodot lentes griešanas stafeti. Gaismas pili atklājuši iedzīvotāji Rīgā, Liepājā, Pāvilostā, Ventspilī, Alojā, Dobelē, Jelgavā, Madonā, Baltinavā, Cēsīs, Balvos, Daugavpilī un citviet.

Starp griezējiem ir gan skolotāji, ārsti, uzņēmēji un bibliotekāri, gan autosportisti, būvnieki, kultūras un mākslas pārstāvji, uzņēmēji un citu profesiju pārstāvjiem. Starp fiziskajiem griezējiem ir Latvijā tādi pazīstami vārdi kā Zbigņevs Stankevičs, Raimonds Pauls, Jānis Peters, Māris Sirmais, Jānis Streičs, Uģis Prauliņš, Gidons Krēmers, Pauls Timrots un daudzi citi. Lenti pārgriezis arī viens jaunais pāris savās kāzās Cēsīs. 

Plānots, ka līdz LNB Inaugurācijai Gaismas pils atklāšanas lenti fiziski pārgriezīs ap 1000 cilvēku visā Latvijā. Lentes kopējais garums ir 10 000 metru, uz tās ir izvietotas 50 000 tautas dziesmas.

Atgādinām, ka paralēli noris arī lentes digitālā griešana. Visus lentes griezējus un svinīgā notikuma video var aplūkot mājaslapā.

Tags

Gaismas pils Gidons Krēmers Jānis Peters Jānis Streičs Latvijas Nacionālā bibliotēka Māris Sirmais Pauls Timrots Raimonds Pauls Zbigņevs Stankevičs Uģis Prauliņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form