Foto: Krāšņi izskanējis 14. 'Kremerata Baltica' festivāls
Foto: Toms Norde

No 14. līdz 17. septembrim Dzintaru koncertzālē izskanēja starptautiskais XIV "Kremerata Baltica" festivāls, kas šogad aizritēja vijolnieka Gidona Krēmera 70 gadu jubilejas un viņa izveidotā kamerorķestra "Kremerata Baltica" 20 gadu jubilejas noskaņās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāla ietvaros četros muzikāli daudzpusīgos koncertos klausītājiem bija iespēja tikties ar kamerorķestra "Kremerata Baltica" mūziķiem, ilggadējo kamerorķestra pirmo vijoli Evu Binderi un altisti Santu Vižini, dziedātājām Kristīni Gailīti (soprāns), Viktoriju Pakalnieci (soprāns) un Sabīni Krilovu (mecosoprāns), kā arīdzan ērģelnieku Jāni Pelšu, mandolīnas virtuozu Avi Avitālu, lietuviešu izcelsmes amerikāņu pianistu Andrjusu Žlabi, operdziedātāju Elīnu Šimkus, pianistu Georgiju Osokinu, Rīgas Doma meiteņu kori "Tiara", igauņu klavesīna spēles meistaru Reinutu Tepu, jauno lietuviešu diriģentu Martīnu Staķoni un citiem māksliniekiem.

Savukārt 17. septembrī, festivāla noslēguma galā koncerta "Viva the keyboard!" noslēgumā izskanēja nule mūžībā aizgājušā Pētera Plakida "Mūzika sitaminstrumentiem, stīgām un klavierēm" – komponista jaunības dienu meistardarbs.

Tags

Dzintaru koncertzāle Elīna Šimkus Georgijs Osokins Gidons Krēmers Kremerata Baltica Pēteris Plakidis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form