Foto: VEF Kultūras pili pieskandina 'Melodiju serpentīns'
Foto: DELFI

Trešdien, 6. decembrī, atjaunotajā VEF Kultūras pilī, notika gadumijas koncertu sērijas "Melodiju serpentīns" pirmizrāde. Kopā deviņos koncertos skanēs 20. gadsimta otrās puses klausītāju iecienītākās latviešu estrādes melodijas, kas tapušas estrādes mūzikas zelta laikos no 1957. līdz 1987. gadam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertsērijā "Melodiju serpentīns" skan vairāk nekā 40 latviešu estrādes dziesmas, turklāt repertuārā izvēlētas tās melodijas, kas pagājušajā gadsimtā retāk atskaņotas koncertos. Starp dziesmām ir gan smeldzīgi romantiskas melodijas, gan jautras disko dziesmas.

Ar saviem atmiņu stāstiem par to, kā toreiz mācījās, kāda bija koncertdzīve, kā bija jāizskatās, kāda bija tolaiku mūzika, kur bija iespējams nodibināt labākās blata attiecības, ar koncerta skatītājiem dalās Margarita Vilcāne, Viktors Lapčenoks, Gunārs Jākobsons, Rita Trence, Žoržs Siksna, Imants Vanzovičs, Igo, Gints Veits un Olga Rajecka.

"Mēs koncerta apmeklētājiem uz skatuves radām noskaņu no pagājušā gadsimta sešdesmitajiem, septiņdesmitajiem, astoņdesmitajiem gadiem, kopā ar solistiem un mūziķiem tiek izdzīvots gandrīz pusgadsimts, atgādinot kādam par viņa pirmo kāzu valsi, par augstskolas izlaidumu, par pirmo apmeklēto koncertu vai pirmo iemīlēšanos un tām melodijām, kuras šos notikumus pavada. Tā ir patiesi nostaļģiska atgriešanās bērnības un jaunības laikos," stāsta koncerta galvenais producents Mārcis Gulbis.

Koncertā 20. gadsimta latviešu estrādes dziesmu jaunās interpretācijas sniegs dziedātāji Kristīne Zadovska, Antra Stafecka, Ginta Krievkalna, Ieva Sutugova, Dainis Skutelis, Andris Ērglis, Ivo Grīsniņš-Grīslis, Mārtiņš Ruskis, fona vokālistes Maija Gredzena un Kristīne Matvejeva. Muzikālo pavadījumu nodrošinās Kristaps Krievkalns (taustiņinstrumenti), Gundars Lintiņš (sitaminstrumenti), Armands Treilihs (basģitāra), Uldis Ziediņš (trombons), Andris Barons (ģitāra), Eduards Raubiško (saksofons), Zintis Žvarts (saksofons), Renāte Vilnīte (vijole), Sandris Skeranskis (trompete). Vakara vadītājs – Valters Krauze.

Koncerti notiks arī 7., 12., 18., 19., 20., 26., 27. un 28. decembrī plkst. 19.00 atjaunotajā VEF Kultūras pilī.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form