Foto: Pēteris Strods
Foto: Foto: Pēteris Strods

Par godu leģendārā Amerikas latviešu ansambļa "Čikāgas piecīši" 50. jubilejai "DELFI Kultūra" piedāvā iespēju ieskatīties 50 gadus senos notikumos - laikā, kad trimdas latviešu ansamblis tikko sāka veidoties.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Patlaban notiek ansambļa "Čikāgas piecīšu" koncerttūre, kura noslēgsies ar sadziedāšanās pasākumu Mežaparka Lielajā estrādē, kur "piecīši", izvēloties repertuāru, ņems vērā arī "Delfi" lasītāju veidoto ansambļa Top 5 dziesmu sarakstu

Par ansambļa dibināšanu paši "piecīši" uzskata 1961. gadu, kad Čikāgas latviešu jaunatnes sarīkojumā iepazinās Modris Avotiņš, Uldis Ievāns, Alberts Legzdiņš un Jānis Rinkušs, kurus vienoja kopīga interese par mūziku un veselīga humora izjūta.

Laika gaitā mainījās ansambļa sastāvs - tam pievienojas arī Janīna Ankipāns, Armands Birkens, Uldis Streips, Lorija Vuda un Alnis Cers.

Trimdas dziesminieku darbi izdoti 12 platēs, 16 kasetēs un deviņos kompaktdiskos.

Pētera Stroda 1961. gadā uzņemtās fotogrāfijas publicētas ar topošās filmas par "Čikāgas piecīšu" 50 gadu ilgo pastāvēšanu režisora Igora Lingas un viņa komandas atbalstu.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form