Grupa 'Menuets' dosies 50 gadu jubilejas turnejā
Foto: AFI

Piektdien, 27. oktobrī, ar koncertu Latgales vēstniecībā "Gors" sāksies grupas "Menuets" 50 gadu jubilejas koncertturneja "Menuetam 50, Latvijai 100", portālu "Delfi" informē grupas pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertā skanēs visu laiku skaistākās un populārākās "Menueta" dziesmas, kuru autors ir Imants Kalniņš: "Viņi dejoja vienu vasaru", "Alvas zaldātiņi", "Dzeguzes balss", "Balāde par Johanu", "Dziesma, ar ko tu sācies", "Četri balti krekli" u.c., kā arī grupas agrīnās dziesmas, kuru autori ir Adrians Kukuvass, Juris Sējāns un Juris Kulakovs.

Rīgā, VEF Kultūras pilī, grupa "Menuets" uzstāsies 4. novembrī – tieši tajā dienā, kad pirms 50 gadiem, 1968. gadā, notika grupas pirmais mēģinājums brāļu Jura un Leona Sējānu vecāku mājā Asaros, Jūrmalā.

Grupa "Menuets" ir viena no slavenākajām Latvijas rokgrupām, kas 70. gados kļuva populāra kā komponista Imanta Kalniņa mūzikas izpildītāja, turklāt šobrīd "Menuets" ir vecākā grupa Latvijā. Grupas pirmā uzstāšanās notika 1968. gadā, kopā sanākot sešiem Jūrmalas skolēniem, kad brāļi Sējāni un Bartaševici kopā ar domubiedriem sāka kopīgus mēģinājumus rokmūzikā, nu "Menuets" 2018. gadā svin savu 50 gadu jubileju.

Grupā muzicē Inese Pabērza, Adrians Kukuvass, Baiba Jagere, Juris Kulakovs, Juris Sējāns, Leons Sējāns, Raimonds Bartaševics un Ikars Ruņģis. Interesants ir fakts, ka Adrians Kukuvass, Raimonds Bartaševičs, Leons Sējāns un Juris Sējāns ir pirmie Jūrmalas pilsētas Goda pilsoņi.

Grupas "Menuets" jubilejas koncerti notiks:

27. oktobrī pulksten 18 Latgales vēstniecībā "Gors"
4. novembrī pulksten 14 un 18 VEF Kultūras pilī (Rīga)
22. un 24. novembrī pulksten 19 Vidzemes koncertzālē "Cēsis"
23. novembrī pulksten 19 Jelgavas Kultūras namā
25. novembrī pulksten 18 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars"
15. decembrī pulksten 18 Krustpils Kultūras namā

Biļetes uz koncertu var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Adrians Kukuvass Gors (Latgales vēstniecība) Imants Kalniņš Juris Kulakovs Menuets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form