Haralds Sīmanis ar koncertu uzstāsies dzimtajās Cēsīs
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 15. decembrī, savas dzimtās pilsētas Cēsu koncertvietā "Fonoklubs" ar akustisko solo koncertu uzstāsies pazīstamais latviešu dziesminieks Haralds Sīmanis, portālu "Delfi" informē kluba pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Haralds Sīmanis ir viens no Latvijas savdabīgākajiem talantiem – tīrradnis, kā viņu savulaik nosauca Marģeris Zariņš. Īpašo balss tembru nevar sajaukt ne ar vienu citu, lielai daļai klausītāju tam asociējoties ar astoņdesmitajiem gadiem. Taču tas nenozīmē, ka Sīmanis nav bijis gana aktīvs arī vēlāk.

Plašāku atpazīstamību viņš guva 1980. gadā, kad “Mikrofona” dziesmu aptaujas noslēguma koncertā dziedāja vienu no saviem populārākajiem skaņdarbiem “Ezers”, kas krasi atšķīrās no visa, kas līdz tam ticis pārraidīts vietējā televīzijā. Astoņdesmito gadu beigās Sīmanis it kā ”pazuda” no lielās skatuves, lai strādātu un attīstītos individuāli, kam sekoja arī regulāras uzstāšanās baznīcās.

Laika gaitā viņam izveidojusies sadarbība ar tādiem mūziķiem kā Ieva Akuratere, Ilze Grunte un citiem. Sīmanis dzimis 1951. gada 12. jūnijā Cēsīs.

Profesionālu muzikālo izglītību viņš guvis nav, savukārt ģitāras un ērģeļu spēli apguvis pašmācības ceļā. “Fonoklubs” ir kļuvis par pastāvīgu Haralda Sīmaņa koncertu norises vietu, viņam viesojoties gan kluba telpās, gan uz festivāla “Fono Cēsis” skatuves.

Koncerta sākums gaidāms pulksten 22.00.

Tags

Cēsis Fonoklubs Haralds Sīmanis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form