Ieraugi nedzirdēto! 'Balsis zīmju valodā' – 'Labvakari, rudzu lauki!' un 'Kalado'
Foto: Kadrs no video

Jau piekto nedēļu turpinās projekts "Balsis zīmju valodā", kurā jauniešu koris "Balsis" sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību ir izveidojuši vienpadsmit kormūzikas skaņdarbu vizualizācijas, kas pielāgotas cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. Šoreiz publicētas vizualizācijas dziesmām "Labvakari, rudzu lauki" un "Kalado".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Katru trešdienu no 9. februāra līdz 16. martam "Delfi" kultūras sadaļā tiek publicēti divi jauni projekta video. No 9. marta skatāma astotā un devītā vizualizācija. Jau publicētas vizualizācijas dziesmām "Venta", "Gula meitīna", "Kur tu teci, gailīti", "Vasaras vakars", "Krauklīt's sēž ozolā", "Rīgai" un "Mūsu Tēvs".

"Labvakari, rudzu lauki", Latviešu tautas dziesmas vārdi, Māris Muktupāvels, Emīla Rusova kora salikums.Izmantota motion capture jeb mirkļa tveršanas tehnoloģija, ar kuras palīdzību trīs dimensijās ir redzami dziesmas vārdi zīmju valodā un diriģenta manuālās tehnikas vizualizācija dziesmas laikā.
Video veidojuši: videomākslinieks - Alvis Misjūns, Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas skola, izpildītāja zīmju valodā – Elza Veismane, zīmju valodas eksperte - Brigita Lazda.

"Kalado", Latgaliešu tautas dziesmas vārdi, Juris Vaivods


Dziesma atainota ar 3D animācijas palīdzību. Dziesmas teksts redzams titros. Tajos akcentēta arī mūzikā izdziedātais vārds ar krāsu mijiedarbību. Video veidojis videomākslinieks – Viktors Keino.

Jauniešu koris "Balsis" aicina pie video izteikt savus komentārus, lai projekts varētu veiksmīgi attīstīties.

Jaunie video un sīkāka informācija par projektu atjaunotajā kora mājaslapā.

Ilgtermiņā, šī projekta ietvaros tiks izveidota aplikācija, ar kuras palīdzību cilvēki ar dzirdes traucējumiem varēs pieredzēt visus mūzikā esošos žanrus, stilus un veidus. Ar aplikācijā iestrādātā audiogrāfa palīdzību skaņas celiņš tiks pielāgots katra klausītāja dzirdes uztveramībai, viedtālruņa vibrācijas funkcija palīdzēs labāk uztvert ritmu, un austiņu lietošana samazinās apkārtējo trokšņu ietekmi. Plānots, ka šī aplikācija ar algoritma palīdzību varēs individualizēt jebkuru ierakstītu mūziku, kas pieejama digitālā formātā.

Vizualizācija ir izveidota šādām dziesmām:

"Venta", Inese Zandere, Raimonds Pauls (09.02.2022.)
"Gula meitīna", Latviešu tautas dziesma Jauniešu kora BALSIS apdarē (16.02.2022.)
"Kur Tu teci, gailīti", Latviešu tautas dziesmas vārdi, Aldonis Kalniņš (16.02.2022.)
"Vasaras vakars", Aspazija, Jāzeps Mediņš (23.02.2022.)
"Krauklīt`s sēž ozolā", Latviešu tautas dziesma Jāņa Cimzes apdarē (23.02.2022.)
"Rīgai", Aleksandrs Čaks, Arturs Maskats (02.03.2022.)
"Mūsu Tēvs", Lūcija Garūta (02.03.2022.)
"Labvakari, rudzu lauki", Latviešu tautas dziesmas vārdi, Māris Muktupāvels, Emīla Rusova kora salikums (09.03.2022.)
"Kalado", Latviešu tautas dziesmas vārdi, Juris Vaivods (09.03.2022.)
"Šūpuļdziesma", Pēteris Brūveris, Jānis Lūsēns (16.03.2022.)
"Pērkonami melni zirgi", Latviešu tautas folkloras materiāli, Vilnis Šmīdbergs (16.03.2022.)

Tags

Koris Balsis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form