Izdota Raimonda Paula 100 populārāko bērnu dziesmu nošu grāmata
Foto: Mārcis Baltskars

Izdevniecība "MicRec" laidusi klajā jaunu nošu grāmatu "100 populārākās Raimonda Paula dziesmas bērniem".

Grāmatā ir iekļautas tādas dziesmas, bez kurām būtu grūti iedomāties bērnu ballītes, bērnudārzu izlaidumus un pamatskolu saviesīgos pasākumus, un bērnu dziedāšanas konkursus - "Putniņš uz zara", "Anniņa vanniņā", "Rabarbers ar platām ausīm", "Miega vilcieniņš", "Pūpoliņi", "Neprātīgs vēlējums", "Lācis" un vēl un vēl! Dziesmas ar Jāņa Petera, Raiņa, Aspazijas, Guntara Rača, Leona Brieža, Imanta Lasmaņa, Viļa Plūdoņa, Leona Vāczemnieka un Ineses Zanderes vārdiem.

"Pats biju pārsteigts par to, ka to dziesmu ir tik daudz. Būs jāuzrīko kāds koncerts vai jāizveido izrāde. Man šķiet, ka tās dziesmas labi līmējas kopā," saka pats dziesmu autors Raimonds Pauls.

Grāmatas izdevējs un daudzu dziesmu līdzautors Guntars Račs (Izdevniecība MicRec) stāsta par grāmatas tapšanu: "Šī ir ilgi lolota un rūpīgi gatavota nošu grāmata. Ar īpašām dziesmām, kuras rakstītas bērniem. Klausītas, dziedātas un mīlētas dziesmas, ar kurām uzaugušas vismaz divas paaudzes, ja ne visas trīs paaudzes. Grāmatā iekļauti skaņdarbi, kurus esat dzirdējuši vai katrā Māmiņu dienas koncertā, neskaitāmos jauno un pavisam jauno izpildītāju konkursos un koncertos. Šīs dziesmas skanēja un skan radio, koncertos, TV pārraidēs un bērnu un jauniešu svētkos. Šīs dziesmas daudzi burtiski iezīduši ar mātes pienu. Tās ir mīļas un aizkustinošas, jautras un uzmundrinošas. Daudzas no tām rakstītas vokālajam ansamblim "Dzeguzīte", koriem, leļļu izrādēm un animācijas filmām."

Visas notis ir caurskatījis pats Maestro Raimonds Pauls, veicot labojumus, bet nošu materiālus palīdzējusi atrast ilggadējā "Dzeguzītes" vadītāja Daila Martinsone.

Notis sagatavoja Rūdolfs Bērtiņš sadarbībā ar Līgu Paegli. Dizainu veidojis mākslinieks Guntars Ošenieks, izmantojot Mārča Baltskara fiksēto Maestro portretu, kas tapis Baltezerā, Maestro mājās.

Izdevniecība "MicRec" sagatavojusi arī 20 dziesmu instrumentālās versijas (fonogrammas), kuras no 17. jūnija būs pieejamas īpašos komplektos ar šo grāmatu.

Šī ir jau astoņpadsmitā nošu grāmata sērijā "Populārākās dziesmas", kurā izdotas nošu grāmatas tādām grupām un mūziķiem kā "Prāta vētra", Raimonds Pauls, "Līvi", Uldis Marhilevičs, Mārtiņš Freimanis, Lauris Reiniks, Eduards Rozenštrauhs un Guntars Račs. Izdotas izlases bērniem, Ziemassvētku dziesmu apkopojumi, un populāru latviešu ziņģu notis.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Dzeguzīte Grupa Līvi Guntars Račs Prāta vētra Raimonds Pauls
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form