Izdots Pētera Vaska veltījums Latvijai simtgadē – albums 'Lūgšana'
Foto: Publicitātes foto

Izdots līdz šim apjomīgākākais nacionālās ierakstu kompānijas "Skani" ieraksts – komponista Pētera Vaska albums "Lūgšana", kas no 22. marta būs pieejams klausītājiem visā pasaulē, portālu "Delfi" informē ierakstu kompānijas pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Albumā, kas ir komponista dāvana Latvijai simtgadē, dzirdamas četras vokāli simfoniskas kompozīcijas, kas tapušas teju 40 gadu laikā. Trīs no tām – "Lūgšana mātei", "Laudate Dominum" un "Lūgšana Latvijai" – šajā albumā piedzīvo pirmieskaņojumu jaunās versijās, komponistam ieraksta procesā klātesot.

Vissenāk ir tapusi "Lūgšana mātei" (1978), kuru iepriekš klausītāji pazina kā "Kantāti sievietēm" ar Imanta Ziedoņa dzeju. Pēteris Vasks to komponēja kā pats saka vēl būdams jaunais komponists. Ar Veltas Tomas dzejoli sarakstītā "Lūgšana Latvijai" (2016) šajā albumā dzirdama Viļņa Šmīdberga instrumentācijā korim un pūtēju orķestrim, savukārt Mesa (2005) korim un stīgu orķestrim. 2016. gadā sacerētais darbs "Laudate Dominum" korim un simfoniskajam orķestrim ir visnesenāk tapušais darbs šajā albumā.

"Gribu ar degošu sirdi lūgt par mūsu laiku, kas tik ļoti mainās. Mums jālūdz, lai nepazaudējam garīgos orientierus - daudzus no tiem jau esam pazaudējuši. Man ar to grūti samierināties. Kāpēc mēs aizejam bezcerīgā materiālismā, lietu un mantu kultā? Virspusējībā un paviršībā? Kāpēc steidzamies paši nezinādami kurp? Tādēļ savā mūzikā gribu atgādināt, ka ir arī cits ceļš!" stāsta Pēteris Vasks.

Ieraksts tapis 2018. gada septembrī koncertzālē "Lielā Ģilde" un to ieskaņoja Valsts akadēmiskais koris "Latvija", Latvijas Naconālais simfoniskais orķestris, orķestris "Rīga", soprāns Laura Teivāne un diriģents Māris Sirmais. Projekts tapis pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fondam un komponista Pētera Vaska atbalstam.

Albums būs pieejams klausītājiem visā pasaulē gan kā CD tirdzniecības vietās, gan arī digitālās lejuplādes un straumēšanas platformās no piektdienas, 22. marta.

Tags

Laura Teivāne Koris Latvija Latvijai 100 Latvijas simtgade Lielā ģilde Māris Sirmais Orķestris Rīga Pēteris Vasks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form