Izdots topošās etnomūzikas izlases pirmais vēstnesies – 'Sniegi Sniga'
Foto: Ieva Lejiņa

Publiskots pirmais skaņdarbs no 2017. gada vasarā gaidāmās etnomūzikas izlases "Sviests" – grupas "Rāva" dziesma "Sniegi Sniga".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā ziņo izdevniecības "Lauska" pārstāvji, šobrī norit darbs pie septītās etnomūzikas izlases "Sviests" veidošanas, savukārt pirmās izlases dziesmas "Sniegi Sniga" melodija ir saglabāta pēc Emiļa Melngaiļa pieraksta no 1931. gada, kad to viņam teica Paulīna Setkavska Rubeņos.

Grupa "Rāva" dibināta 2014. gadā Rīgā. Nosaukums apzīmē purva tumšo ūdeni. Grupa darbojas "dark traditional" žanrā, kurā latviešu tradicionālās mūzikas materiālam, kas saglabāts tuvu pirmavotam, pievienoti dažādi instrumenti un efekti, piešķirot tam tumšāku nokrāsu. Grupa ir uzstājusies uz dažādam skatuvēm, tostarp – smagā metāla un folkmūzikas festivālā "Kilkim Žaibu 2015" Lietuvā un 2016. gadā festivālā "Laba Daba".

"Sniegi Sniga" ierakstā piedalījās Ilze Ceļmillere, Toms Ceļmillers un Viesturs Āboltiņš. Ieraksts veikts studijā "Hodila Records" Ģirta Laumaņa vadībā.

Mūzikas izlasi "Sviests 7" ieskandinās šā gada 10. jūnijā Valmiermuižā, sarīkojuma "Saulgriezis" ietvaros uz "Sviests" skatuves.

Tags

Laba daba
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form