Izziņo 15. 'Kremerata Baltica' festivālu Dzintaros
Foto: Matīss Markovskis

No 13. līdz 16. septembrim Dzintaru koncertzālē norisināsies 15. "Kremerata Baltica" festivāls, kas šogad īpaši veltīts Latvijas valsts simtgadei, portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdzās pasaulslavenajam vijolniekam Gidonam Krēmeram un kamerorķestra "Kremerata Baltica" mūziķiem četros muzikāli daudzpusīgos koncertos uzstāsies arī pianists Georgijs Osokins, slavenajie franču aktieri – klauni Ketrīna Žermēna (Catherine Germain) un Žuljēns Kotjē (Julien Cottereau), jaunā pianisma zvaigzne – Frederika Šopēna konkursa laureāte Julianna Avdejeva (Yulianna Avdeeva) – un citi mākslinieki.

Izceļot gan Latvijas, gan citu Austrumeiropas valstu vēsturiskos centienus pēc neatkarības, "Kremerata Baltica" festivāla motīvs šogad ir Austrumeiropas vējš – mūzikas gaiss ar latviešu, ungāru, čehu, ukraiņu un poļu komponistu skaņdarbiem.

"Kremerata Baltica" festivāla atklāšanas koncertā, kam dots apakšnosaukums "Ungāru vējš" 13. septembrī, muzicēs starptautiski atzītā pianiste Julianna Avdejeva, kura šovasar debitēja Zalcburgas festivālā. Dzintaru koncertzālē viņa atskaņos ungāru komponista Ferenca Lista poētiski majestātisko "Pirmo klavierkoncertu". "Kremerata Baltica" kamerorķestra izpildījumā skanēs Bēla Bartoka (Béla Bartók) "Otrais stīgu kvartets" orķestra versijas pārlikumā, savukārt latviešu komponists Kristaps Pētersons īpaši šim festivālam ir radījis jaundarbu "Bartokālā etīde", kas tapis, iedvesmojoties no Bēla Bartoka intervijas Ņujorkas Radio.

Jau par tradīciju "Kremerata Baltica" festivālā kļuvusi talantīgā pianista Georgija Osokina uzstāšanās. Šogad 14. septembrī Georgijs Osokins uzstāsies festivāla koncertā, kurā ar Polijas vējiem skanēs sakrālā minimālista Mikolaja Gurecka (Mikołaj Górecki) skaņdarbi, Frederika Šopēna mūzika un 20. gadsimta poļu pianista un skaņraža Miloša Magina (Miłosz Magin) emocionāli spēcīgā lūgšana "Stabat Mater" stīgām un timpāniem.

15. septembrī uz virtuozu kamermūzikas sniegumu aicinās izcilie "Kremerata Baltica" solisti un viesi. Koncertā, kam dots apakšnosaukums "Čehijas vējš", tiks atskaņoti čehu komponista Antoņīna Dvoržāka (AntonínDvořák), Hansa Krāsas (Hans Krása), Ervina Šulhofa (Erwin Schulhoff) skaņdarbi, kā arī latviešu komponistes Selgas Mences skaņdarbs "Klavieru kvartets", kas tika nominēts Lielajai mūzikas balvai 2015 kā gada jaundarbs.

Festivāla noslēguma koncertā 16. septembrī uzstāsies pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers, pianiste Julianna Avdejeva un kamerorķestris "Kremerata Baltica".

Koncertā, kuram dots apakšnosaukums "Kremeratas vējš", varēs baudīt mūsdienu ukraiņu dzīvā klasiķa Valentīna Silvestrova (Valentin Silvestrov) Gidonam Krēmeram veltītos "Piecus skaņdarbus vijolei un klavierēm" un Pētera Vaska simfoniju "Balsis". Savukārt koncerta otrā daļa sola īstus pārsteigumus ar slavenajiem franču aktieriem klauniem Žuljēnu Kotjē un Ketrīnu Žermēnu.

Biļetes pieejamas visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.

Tags

Dzintaru koncertzāle Georgijs Osokins Gidons Krēmers Kremerata Baltica Pēteris Vasks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form