Izziņo šā gada festivālu 'Eiropas Ziemassvētki'
Foto: Publicitātes foto

VSIA "Latvijas Koncertu" rīkotais festivāls "Eiropas Ziemassvētki" notiks no 6. līdz 28. decembrim. Klausītāji varēs baudīt Adventa laika un Ziemassvētku gaišās noskaņas, klausoties baroka laika mūzikas šedevrus, Mocarta mūziku, Ludviga van Bēthovena sonātes, Johana Sebastiāna Baha apjomīgo "Ziemassvētku oratoriju", kā arī populāras džeza melodijas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informē "Latvijas Koncertu" pārstāve Rinta Bružēviča, festivāla koncertos uzstāsies solisti – soprāns Inga Kalna, kontrtenors Sergejs Jēgers, soprāns Elīna Šimkus, pianisti – Sergejs un Andrejs Osokini, britu dziedātājs un džeza pianists Entonijs Strongs no Lielbritānijas, kā arī baroka orķestris "Concerto Copenhagen" no Dānijas, "Sinfonietta Rīga", klavieru kvartets "RIX", Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbends.

6. decembrī Lielajā ģildē festivālu atklās baroka orķestris "Concerto Copenhagen" no Dānijas diriģenta Larsa Ulrika Mortensena vadībā. Orķestris spēlē labākos baroka skaņdarbus, kā arī mazāk pazīstamu skandināvu mūziku. "Concerto Copenhagen" programmu veidojuši, iedvesmojoties no ūdens. Baroka laikā "Ūdens mūzika" bija ļoti populāra. Augstmaņiem patika burāt, un šai aktivitātei viņi vēlējās muzikālu pavadījumu: karaliskajiem kuģiem parasti sekoja orķestra barža. Koncertā skanēs arī Antonio Vivaldi skaņdarbs "Vētra jūrā", Georga Frīdriha Hendeļa svīta "Mūzika uz ūdens" un Georga Filipa Tēlemaņa svīta "Ūdensmūzika".

13. decembrī Lielajā ģildē "Sinfonietta Rīga" un diriģents Normunds Šnē atkal satiksies ar Mocarta mūzikas izpildītāju – soprānu Ingu Kalnu. "Līdzās Mocarta trāpīgajiem opertēlu portretiem programmā lieliski iederas divas austriešu ģēnija simfonijas. 17. simfonijas tēmas ietērptas vīrišķīgās trijstūra cepurēs un dejiski plīvojošās kleitās, bet 32. simfonija līdzinās nelielai trijdaļīgai uvertīrai pirms operas, kurā paveras priekškars un varoņi iesilda skatuves dēļus ar dažiem reveransiem pirms atraisās drāma ar piedzīvojumu līkločiem. Tajos sastapsim cerību pilno Lūciju Sillu, jūtu atklātībā apjukušo Ksifaru, greizsirdīgo Elektru, pārģērbšanās spēlē iesaistīto Grāfieni, sērojošo donnu Annu un apjukušo Fjordilidži," raksta koncerta rīkotāji.

19. decembrī Lielajā ģildē būs īpašs vakars klaviermūzikas mīļotājiem. Ludviga van Bēthovena sonātes klavierēm varēs klausīties daudzu starptautisko konkursu laureātu Sergeja Osokina un Andreja Osokina izpildījumā, baudot Bēthovena mūzikas niansēto skanējumu.

Ziemassvētkos, 25. decembrī, Rīgas Domā skanēs programma "Ave Maria", kur solists būs kontrtenors Sergejs Jēgers. Apmeklētāji varēs klausīties "Ave Maria" dažādu laikmetu un tautību komponistu skatījumā. Pirmos Ziemassvētkus ieskandinās arī baroka ārijas un instrumentāli opusi, Ziemassvētku korāļi un tradicionālas melodijas. Koncertā piedalīsies arī ērģelniece Diāna Jaunzeme-Portnaja un Dita Krenberga.

26. decembrī Rīgas Kongresu namā uzstāsies Latvijas Radio bigbends un Entonijs Strongs – britu dziedātājs un džeza pianists, kuru Lielbritānijas mediji dēvē par "jauno Anglijas džeza superzvaigzni". Strongs ir koncertējis 26 valstīs, uzstājoties prestižākajos mūzikas festivālos un koncertzālēs. Koncertā dzirdēsim Entonija Stronga aranžijas džeza standartiem un popmūzikas klasikai, kā arī aranžējumus, kas tapuši sadarbībā ar Latvijas Radio bigbendu.

27. decembrī Mazajā ģildē klausītājus priecēs klavieru kvartets "RIX", kas šogad svin savu 25 gadu jubileju. "RIX" ir dažādās pasaules malās dzīvojošu četru draugu un domubiedru grupa, kurā apvienojušies tā dibinātājs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, pianists Jānis Maļeckis; Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolnieks, koncertmeistars Sandis Šteinbergs; Bergenas filharmoniskā orķestra altu grupas koncertmeistare Ilze Kļava un Tamperes Filharmonijas orķestra čellists Reinis Birznieks. Koncerta programmā – Johannesa Brāmsa Otrais klavieru kvartets, Viljama Voltona Klavieru kvartets un Andra Baloža "Folkoholistic".

28. decembrī Lutera (Torņkalna) baznīcā jau tradicionāli festivālu "Eiropas Ziemassvētki" noslēgs baroka meistara Johana Sebastiāna Baha "Ziemassvētku oratorija" – daiļš un apjomīgs vēstījums par Jēzus dzimšanas laiku un ar to saistītajiem notikumiem. Oratoriju veido sešas daļas – sešas kantātes un šoreiz diriģents Kaspars Putniņš, muzicējot kopā ar solistiem, Latvijas Radio kori un orķestri "Sinfonietta Rīga", aicina ieklausīties oratorijas pirmajā, ceturtajā un sestajā daļā.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Andrejs Osokins Eiropas Ziemassvētki Elīna Šimkus Inga Kalna Sergejs Jēgers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form