Jāņa Lūsēna 60. jubilejas koncertturneju ieskandinās Mazajā ģildē
Foto: LETA

8. marta vakarā neformālā gaisotnē Mazās Ģildes Lielajā zālē izskanēs Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela koncerts, kas iezīmēs Jāņa Lūsēna 60 gadu jubilejas lielkoncertus Rīgā, Rēzeknē un Liepājā, portālu "Delfi" informē koncerta rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šajā koncertā būs dzirdamas dziesmas, kuras komponists rakstījis īpašajai Zigfrīda Muktupāvela balsij un, pateicoties mākslinieku izcilajiem kopdarbiem, iegūlušas tautas atmiņā.

Gatavojot savu jubilejas koncertu programmu, komponists Jānis Lūsēns atzīst, ka dziedātājs un skatuves mākslinieks, ar kuru visilgāk strādāts kopā, ir Zigfrīds Muktupāvels. Abu mūziķu sadarbība aizsākās 1985. gadā, kad Liepājas teātra uzvedumam "Māte un neitronbumba", kurai Jānis Lūsēns rakstīja mūziku, vajadzēja galveno varoni – muzikālu un savdabīgu personību. Pēc uzveduma iestudēšanas, radošā sadarbība turpinājās. Zigfrīds Muktupāvels ieņēma stabilu vietu Jāņa Lūsēna Liepājas ansamblī "Neptūns" un vēlāk grupā "Zodiaks". Abu mūziķu radošais ceļš turpinājās rokoperā "Kaupēn, mans mīļais", mistērijā "Sapnis un mīlestība", koncertuzvedumā "Violets" ar Austras Skujiņas dzeju, kā arī "Leļļu operā".

Komponists ir sarakstījis vairākus dziesmu ciklus, kas jau sākotnēji bija iecerēti vienam vai diviem solistiem. Tādi, piemēram, ir – "Mazu brīdi pirms" (Kristīne Zadovska/Ingus Pētersons); "Tas vārds" (Sergejs Jēgers); "Romantika" (Ingus Pētersons) u.c. Tieši Zigfrīda Muktupāvela balsij Jānis Lūsēns uzrakstījs dziesmu ciklu "Zelta sirds", ar Kārļa Skalbes dzeju.

Abu mākslinieku radošā atkalsatikšanās notika 2015. gadā, kad tika radīts dziesmu cikls "Kad mīlestība dzimst" Ziemassvētku laikam. Kopā ar Zigfrīdu Muktupāvelu pēc ilgu gadu pārtraukuma uz skatuves kāpa arī dziedātāja Ance Krauze.

Biļetes pieejamas RKTMC "Mazā Ģilde". Informācija pa tālruni 67037984, 67037411 un www.mazagilde.lv.

Tags

Jānis Lūsēns Zigfrīds Muktupāvels
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form