Jauniešu koris 'Balsis' dosies muzikālā ceļojumā pa Lielupi
Foto: Publicitātes foto

Jau tradicionāli jauno kora sezonu Jauniešu koris "Balsis" atklās uz ūdens, šoreiz dodoties ceļojumā no 26. līdz 29. augustam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē kora mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis, abos Lielupes krastos, posmā no Jelgavas līdz Lielupes ietekai jūrā, kora "Balsis" dziedātājus varēs satikt un baudīt arī koncertus. Skanēs latviešu un ārzemju autoru garīgā un laicīgā mūzika, Raimonda Paula un Ineses Zanderes dziesmu cikls "Par Latvijas upēm", pirmatskaņojumi un koristu solo priekšnesumi.

Koris "Balsis" četru dienu garumā ceļos pa Lielupi, izzinot apkārtnes kultūrvēsturi, un aicinās to iepazīt arī klausītājiem. Šis būs pagājušajā gadā aizsāktā muzikālā ceļojuma turpinājums.

Ieplānoties koncerti:

26. augusts, ceturtdiena

Pulksten 15 koncerts Brīvdabas koncertzālē "Mītava", Pasta salā, Jelgavā.

Koncertzāle ievērojama ar to, ka tās jumta būvniecībā izmantoti aptuveni 530 kubikmetri koksnes. Tas ir vienīgais šāda veida jumts Baltijā un šādā risinājumā un izpildījumā arī vienīgais pasaulē. Koncertzāles jumts atgādina Lielupes krastā izskalotu gliemežvāku un nodrošina izcilu akustisku skanējumu.

Vēl "Balsis" varēs satikt Jelgavas pils pagalmā. Pils ir ievērojamā Krievijas galma arhitekta, itāļa Frančesko Bartolomeo Rastrelli agrīnā perioda darbs un viens no retajiem Jelgavas arhitektūras pieminekļiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Lielākā baroka pils Baltijas valstīs.
Svētes upes ietekā, pie "Svētgrīvām", uz ūdens "Balsis" dziedās Vizmas Belševicas un Pētera Plakida pazīstamo kordziesmu "Tavas saknes tavā zemē", kurā aprakstīta Svētes upes nozīme Zemgales "dzīvības asinsritē".

27. augusts, piektdiena

Pulksten 14. Pie Kalnciema-Klīves luterāņu baznīcas (labais krasts)

Pulksten 17. Pie Kalnciema katoļu baznīcas (kreisais krasts).

Lielupes krastā agrāk ir bijis daudz dievnamu, bet tikai daži spēja izturēt laikapstākļu mainīgo dabu un cilvēka ietekmi uz upes plūdumu. Šīs baznīcas ir labi aprūpētas, pateicoties draudžu un vietējo zemnieku darbam un līdzekļiem. Kalnciema-Klīves dievnams glabā, cik zināms, vienīgās vēsturiskās Art Deco stila lustras Latvijas baznīcās un autentiski saglabātas, mākslinieciski un kultūrvēsturiski ievērojamas ērģeles, ceļojumā iekļautos kultūrvēstures objektus apraksta Teterovskis.

28. augusts, sestdiena

Dienu "Balsis" sāks ar uzstāšanos vairākās negaidītās vietās Kauguru dienas ietvaros.
Pulksten 16. "Vietvalžos", Salas pagastā. "Vietvalži" ir Mārupes novada pašvaldības Babītes Kultūrizglītības centra filiāle Salas pagastā. Pirms 200 gadiem ēka celta kā muižas darbinieku mājvieta, vēlāk tur bijis krogs, skola, pagastmāja. Tagad šeit apskatāma slavenākā Pāvulu dzimtas pārstāvja, aktiera Eduarda Pāvula izstāde, kā arī rit aktīva kultūras pasākumu dzīve – koncerti, teātra izrādes, radošās darbnīcas utt.

Vēlāk "Balsis" piestās upes kreisajā krastā un būs sastopamas Pie Mellužu estrādes kopā ar Elīnu Seili un Rihardu Rudoviču. Mellužu estrāde ir viena no pēdējām akustiskajām koka gliemežnīcas formas estrādēm visā Baltijas reģionā, kas saglabājusies un funkcionē kopš 20. gs.

29. augusts, svētdiena

Pulksten 12 "Balsis" būs Jūrmalā, "Raiņa sētas" pagalmā, J. Poruka prospektā 61. Koris muzicēs kopā ar mecosoprānu, operdziedātāju Ievu Paršu, kas studiju gados bijusi arī kora "Balsis" dziedātāja. Koncertā skanēs kordziesmas ar Raiņa un Aspazijas dzeju, kā arī Ievas Paršas mūzika.

Vēl "Balsis" priecēs Jūrmalas slimnīcas dežūrpersonālu un pacientus, kā arī piestās pie Baltās kāpas. Lielupes Baltā kāpa radusies pēc tam, kad upe 1757. gadā pārrāva zemes šaurumu, izveidojot jaunu ieteku jūrā. Tā ir 100 metru plata, 800 metru gara un 17 metru augsta.

Visi koncerti ir bezmaksas, taču ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, koncertus drīkst apmeklēt vakcinēti pret Covid-19 un ir pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas vai trīs nedēļas pēc saņemtas pirmās ražotāja "AstraZeneca" vakcīnas, kā arī tie skatītāji, kuri ir pārslimojuši Covid-19 pēdējo sešu mēnešu laikā. Koncertu Raiņa sētas pagalmā varēs apmeklēt arī ar negatīvu Covid-19 testu

Pie ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, derīgs digitālais Covid-19 sertifikāts, kuru iespējams iegūt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.

Bērni līdz 12 gadu vecumam drīkst apmeklēt koncertus, neveicot testu un neuzrādot vakcinācijas/pārslimošanas sertifikātu.

Tags

Ints Teterovskis Koris Balsis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form