Kalnciema kvartālā notiks minifestivāls 'Dambim — puse no 100'
Foto: Publicitātes foto

Pagrīdes mūzikas leģendas "Inokentijs Mārpls" solistam Dambim apritēs apaļa jubileja, kas īpašā noskaņā tiks atzīmēta Kalnciema kvartālā 30. augustā. Kopā ar Latvijas underground mūzikas tēvu Dambi uz skatuves kāps draugi, sabiedrībā zināmi mūziķi un grupas, kas ir aranžējuši un kopīgi ar grupu iedziedājuši "Inokentija Mārpla" oriģināldziesmas. Ieeja no pulksten 18, bet koncerta sākums pulksten 19.

Koncertā savas interpretācijas "Inokentija Mārpla" dziesmām pasniegs tādas grupas kā "Baložu Pilni Pagalmi", "Rūsa", "PND", "Alis P", "Čipsis un Dullais", "MMMM", "Imants Daksis" un, protams, vakara nagla – "Inokentijs Mārpls". Vakaru vadīs iemīļotais mūziķis un Dj Roberts Gobziņš.

Paralēli koncertam apmeklētāji varēs baudīt vairāk nekā 10 Rīgas restorānu Street Food piedāvājumus, piemēram, paelju, suši, beļģu vafeles, eklērus, uzbeku plovu un citus gardumus. Visas vasaras garumā koncertu ievaddaļā apmeklētājiem ir iespēja dzirdēt Latvijā dzīvojošo mazākumtautību kolektīvus un iepazīt mums blakus dzīvojošās kultūras, tāpēc šoreiz koncertā varēs dzirdēt divus vācu kolektīvus "Die Lustigen" un "Morgenrot".

"Inokentijs Mārpls" ir leģendāra Latvijas rokenrola grupa, kurai izdevies sapludināt underground kopā ar upperground, padarot pagrīdes mūziku par zināmu un cienījamu žanru. Grupa ir zināma ar savu ieguldījumu pankroka attīstībā Latvijā, kas turklāt tiek uzskatīta par PSRS hardcore aizsācējiem. Grupa dibināta 1985. gadā kā apvienība "Aklā Zarna", bet tās pašreizējo nosaukumu guvusi 1987. gadā. Pirmo reizi plašākai publikai parādījās 1986. gadā. Grupa ir spēlējusi dažādos festivālos un koncertējusi arī ārpus Latvijas – Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Nīderlandē, Ungārijā. Grupas līderis, Dambis, ir zināms kā Latvijas pagrīdes mūzikas dzīves vadītājs, darbojas daudzos mūzikas projektos, organizē koncertus un festivālus, vada izdevniecību HUBB un vada "Radio NABA" raidījumu "Bitīt matos".

Kopš grupas pastāvēšanas pirmsākumiem, tā gājusi cauri dažādiem likteņa notikumiem, bet spējusi saglabāt savu identitāti un klausītāju mīlestību. Laika gaitā grupas sastāvu ir veidojuši tādi ievērojami mūziķi kā Nils Īle, Māris Šverns (no "Baložu pilni pagalmi"), Didzis Erra, Kaspars Bindemanis un citi.

Šobrīd grupas sastāvu veido Raimonds Lagimovs jeb Dambis – balss/ģitāra, Ivo Stankevičs jeb Skrips – basģitāra un Ēriks Lizbovskis – bungas

Tags

Inokentijs Mārpls

Comment Form