Gatis Trikulis
Foto: Gatis Trikulis

Šoreiz rubrikā ”Kas tavā maģītī?” viesojas un 11 savas visu laiku iecienītākās kompozīcijas iesaka komponists Oskars Herliņš, kura darbs Sonnet No 28 (2012) atskaņojumu piedzīvoja Jaunās mūzikas festivālā ”Arēna”.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Oskars Herliņš savas pirmās kompozīcijas radīja 1990. gadu vidū ar datora ”ZX-Spectrum” palīdzību, kļūstot par vienu no pirmajiem 8 bitu estētikas aizsācējiem Latvijā. 1990. gadu beigās viņš apguva elektriskās ģitāras spēli un dibināja dažādus rokmūzikas ansambļus, kuriem rakstīja mūziku, cenšoties sapludināt atšķirīgus žanrus un veidot eklektisku skanējumu. Vēlāk viņš apguva arī trompetes un eifonija spēli, bet 2000. gadu vidū, paralēli filozofijas studijām Latvijas Universitātē, Herliņš sāka apmeklēt vakara mūzikas skolu ”Rīdze”, kurā apgūva kompozīciju komponistes Maijas Einfeldes klasē.

2000. gadu otrajā pusē Herliņš pievērsās individuālai kompozīcijai, radot vairākas skaņuplates – mazo albumu bez nosaukuma un albumu ”Skaņdarbi sintētiskajam orķestrim”. Vēlāk Herliņš devās uz Dāniju, kur Engelsholmas tautas skolā studēja elektronisko mūziku Deivida Mondrupa (David Mondrup) vadībā. Kopš 2010. gada Herliņš studē kompozīciju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, komponista Rolanda Kronlaka vadībā, bet šobrīd papildina zināšanas Stokholmas Karaliskajā Mūzikas augstskolā, komponista Pēra Lindgrēna (Par Lindgren) kompozīcijas klasē.

Herliņa skaņdarbi ir guvuši atzinības un godalgas tādos konkursos, kā kompozīciju konkurss Jauno mūziķu meistarklašu ietvaros Ogrē, ”Elektrochok” elektroniskās mūzikas kompozīciju konkurss Esbjergā, Dānijā, vairāki Jaunās mūzikas festivāla ”Arēna” kompozīciju konkursi Rīgā, kā arī Pētera Vaska fonda inicētais klaviermūzikas jaundarbu konkurss.

Dziesmu secībai nav nozīmes.

Tags

Kas tavā maģītī?
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form