Džeza mūzikas izdevniecības "Jersika Records" paspārnē izdota pianista Vestarda Šimkus un brīvās improvizācijas ansambļa "Endless Roar" skaņuplate "Acclivity".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skaņuplatē iekļauti astoņi skaņdarbi, kas sakomponēti brīvās improvizācijas manierē uz vietas studijā, visiem četriem mūziķiem muzicējot kopā, portālu "Delfi" informē izdevēji.

"Ļaujoties brīvai improvizācijai kopīgi ar "Endless Roar" ansambļa mūziķiem, katra reize - koncertā, studijā vai mēģinājumā - ir man palikusi prātā kā unikāls brīdis, kurā dzimst un tikai vienu reizi izskan jauna un - burtiskā nozīmē - neatkārtojama mūzika," stāsta pianists Vestards Šimkus.

"Šo mūziku rada nevis viens, bet gan četri mūziķi vienlaicīgi, neko iepriekš nesarunājot un kopā dodoties brīvā spontānas iztēles lidojumā, kas pilns ar kontrastiem starp dažādām skaņu ainavām, nekad nezinot, kur pati mūzika katras improvizācijas izskaņā būs nokļuvusi. Šajā skaņu platē mūsu mūzikas rašanās process ir notverts īpaši dabiskā un nepastarpinātā skanējumā, pateicoties analogās ierakstu tehnoloģijas kvalitātēm. Nav iespējams nokļūt vēl tuvāk mūzikas dzimšanas brīnumainajam noslēpumam," turpina Šimkus.

"Mums patīk eksperimentēt ar visiem mūzikas izteiksmes līdzekļiem, ar formām un ritmu. Šajā albumā mūsu trio pievienojas vēl viens domu biedrs, ģeniālais pianists Vestards Šimkus. Viņš iedod mūsu trio jaunas unikālas krāsas, savādāku skanējumu," atzīmē kontrabasists Staņislavs Judins.

""Endless Roar" un Vestarda Šimkus sadarbība noteikti ir abpusēji iedvesmojoša. Vestarda radošums un meistarība piešķir Endless Roar skanējumam papildu dimensiju, ievieš jaunas krāsas muzikālā audumā radīšanā," papildina saksofonists Arvīds Kazlausks (Arvydas Kazlauskas)

"Klausītājs var sagaidīt spontānu, bet saskaņotu ritma, nokrāsu un faktūru apmaiņu, piedzīvot gan meditatīvu mieru, gan dzīvīgus un rotaļīgus rakstus, gan tumšu un sarežģītu skaņu straumi," plates ievadvārdos raksta bundzinieks Džekins Pusons (Jachin Pousson)

Albuma ieraksts veikts 2021. gada 17. aprīlī Latvijas Radio Studijā, pilnīgi analogi, uz lentes, skaņu režisora Mārtiņa Krastiņa vadībā. Skaņu plates vāka dizainā izmantotas Jāņa Škapara fotogrāfijas, bet dizainu veidojis Edgars Ameriks un Džekins Pusons. Tā tapšanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Jauno skaņu plati var iegādāties visos mūzikas veikalos kā arī izdevniecības "Jersika Records" mājas lapā vai "Bandcamp" platformā. Albums noklausāms arī populārākajās straumēšanas vietnēs.

Tags

Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form