Koncertciklā 'Iededz gaismu' muzicēs 'Trio Angelicus'
Foto: Publicitātes foto

Koncertcikls "Iededz gaismu" 2019. gadā turpināsies ar "Trio Angelicus" koncertu "Latvijas dvēseles dziesmas" sestdien, 12. janvārī, pulksten 18.00 viesnīcas "Promenade Hotel" Hika zālē, Liepājā, portālu "Delfi" informē koncertcikla rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2016. gada sākumā dibinātajā "Trio Angelicus" (Elīna Šimkus, Ieva Šablovska, Sondra Lejmalniece) apvienojas trīs zīmīgi tembri: augsta sievietes balss, flautas dzidrais skanējums un arfas noslēpumainais valdzinājums.

Koncertā izskanēs Pētera Vaska ainavas ar putniem, Romualda Jermaka šūpuļdziesma jūrai, Maijas Einfeldes noktirne, kā arī Jura Karlsona Ērika Ešenvalda, Jāņa Lūsēna, Raimonda Paula un citu komponistu skaņdarbi, tostarp speciāli šai programmai radītie Selgas Mences un Vestarda Šimkus jaundarbi.

Elīna Šimkus ir studējusi pie Margaritas Gruzdjevas Rīgā un ieguvusi maģistra grādu Norvēģijas Mūzikas akadēmijā Oslo. Senā mūzika, baroks un agrīnais klasicisms, kā arī itāļu bel canto ir tas, kurā viņa kā dziedātāja jūtas vislabāk. Viņas repertuārā ir vairāk nekā 35 lielformas skaņdarbu, iestudētas arī 16 operlomas. 2015. gadā nominēta Lielajai Mūzikas balvai "Par izcilu sniegumu".

Ieva Šablovska Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) ieguvusi bakalaura grādus kokles un arfas spēlē, kā arī maģistra grādu mūzikā studiju programmā Kameransamblis. Viņa ir muzicējusi dažādu Latvijas orķestru, tai skaitā Liepājas simfoniskā orķestra sastāvos. Ieva ir "Trio Silk" dibinātāja un dalībniece. Kā soliste uzstājusies ar kamerorķestriem "Sinfonietta Rīga" un "Sinfonia Concertante". Šobrīd ir arfu grupas koncertmeistare Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī (LNSO) un kopš 2006. gada ir Kultūras un atpūtas centra "Imanta" kokļu ansambļa "Raksti" vadītāja.

Sondra Lejmalniece spēlē flautu kopš 10 gadu vecuma. 2008. gadā absolvējusi JVLMA, paralēli studijām Latvijā mācoties Luksemburgas konservatorijā. No 2004. līdz 2008. gadam piedalījusies starptautiskās meistarklasēs Luksemburgā. Piedalījusies dažādos projektos ar LNSO un 2013. gada oktobrī spēlējusi Ķīnā, Makao orķestrī. Šobrīd ir Latvijas Nacionālās operas orķestra mūziķe. Sondra ir koncertējusi dažādos kameransambļu sastāvos gan Latvijā, gan Luksemburgā. Kā soliste uzstājusies kopā ar Luksemburgas filharmonijas orķestri.

Koncertcikls "Iededz gaismu" gada tumšajos mēnešos aicina liepājniekus un pilsētas viesus iedegt gaismu kamermūzikas un džeza koncertos viesnīcas "Promenade Hotel" Hika zālē.

Tags

Elīna Šimkus Liepāja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form