Koncertzālē 'Latvija' būs 'Koncerts bez cilvēkiem'
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 21. maijā pulksten 20.00 koncertzāle "Latvija" aicina klātienē vai attālināti piedzīvot divu prominentu pianistu - Džona Kamīla Farā (John Kameel Farah) un Kaja Šūmahera (Kai Schumacher), klaviermūzikas performanci, kas pie klausītājiem nonāks pateicoties īpašam mākslas objektam – interaktīvai instalācijai "Koncerts bez cilvēkiem".

Instalācijas "Koncerts bez cilvēkiem" autors ir video mākslinieks un scenogrāfs -8. Mākslas objekts, proti, improvizēta zāle ar tukšām apmeklētāju sēdvietām un lielu video ekrānu, izvietots kafejnīcas zonā. Katru vakaru apmēram 40 minūšu gara priekšnesuma laikā koncertzāles Lielajā zālē uz Dāvida Kļaviņa radītā instrumenta "470i" ar pašspēlējošā mehānisma palīdzību tiek atskaņota dažādu autoru klaviermūzika. Publika koncertu var redzēt un dzirdēt no ārpuses, atrodoties aiz fasādes stikla sienas.

Ikdienā "Koncertā bez cilvēkiem" skan klaviermeistaram Dāvidam Kļaviņam iesūtītā, šī gada martā iecerētās, bet nenotikušās "Klavieru dienas" autoru skaņdarbu izlase. 21. maijā mūzikas cienītājiem tiks piedāvāta atšķirīga un īpaši veidota programma. Speciāli šim koncertam savus skaņdarbus atskaņošanai uz milzu klavierēm sagatavojuši divi pianisti-komponisti – kanādietis Džons Kamīls Farā un Kajs Šūmahers no Vācijas. Mākslinieku vārdi koncertzāles apmeklētājiem nav sveši. Gan Džons, gan Kajs jau reiz koncertējuši Ventspilī. Proti, aizvadītā gada augustā, nedēļu pēc koncertzāles "Latvija" atklāšanas, kopā ar kolēģiem izpildot Stīva Reiha (Steve Reich) darbu "Six Pianos".

"Koncertu bez cilvēkiem" 21. maijā pulksten 20.00 būs iespēja vērot arī tiešsaistē koncertzāles "Latvija" "Facebook" lapā.

Tags

Ventspils koncertzāle Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form