Koncertzālē 'Latvija' uzstāsies Zariņs, Šimkus un 'Endless Roar'
Foto: Publicitātes foto

Ventspilī, koncertzālē "Latvija" 20. jūnijā pulksten 19.00 koncertā "Vasaras darbi" viesosies mākslinieki, vairākkārtēji Lielās mūzikas balvas ieguvēji un nominanti – pianists Reinis Zariņš, kā arī pianists un komponists Vestards Šimkus, kurš uz skatuves kāps kopā ar muzikālo apvienību "Endless Roar", portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Daudznozīmīgais, mazliet nešpetnais nosaukums "Vasaras darbi" radies ne tikai kā vārdu spēle, bet arī kā pēdējo trīs mēnešu rezumējums, ar visu nopietnību domājot par turpmāko un ar savaldību iztēlojoties, ko koncertzāles "Latvija" radošā komanda darītu, ja ne viss šis. Ar Reini Zariņu mums ir "nenokārtoti rēķini", jo šogad paredzētā pirmā Klavieru diena Ventspilī nenotika. Turpretī, pirms pāris gadiem Arvīda Kazlauska ierādītais kopīgais demo ieraksts ar Vestardu Šimku personīgi mani atstāja mēmu. Kā svaigs, dzestrs malks gaisa Latvijas mūzikas klausītāja pieredzē un, nešaubos, pašu mūziķu radošajā ikdienā tāpat. Nepiedodami, ka šāda performance publikas priekšā vēl nav notikusi!" atklāj koncertzāles "Latvija" mākslinieciskais vadītājs Miks Magone.

Reinis Zariņš ir viens no Latvijas ievērojamākajiem talantiem, dziļi pārdomātu interpretāciju meistars, spožs solists un prasmīgs kamermūziķis, kā arī konceptuālu starpmākslu projektu autors. Zariņš piedalījies daudzos prestižos festivālos, plūcis laurus starptautiskos pianistu konkursos, muzicējis pasaules labākajās koncertzālēs. Pianista koncerti translēti "BBC Radio 3", Polijas Valsts Radio un "King FM" raidstacijās.

Ventspilī Reinis Zariņš izpildīs skaņdarbus, ko, paša mūziķa vārdiem runājot – vieno "Bēthovena gars", kura klātbūtni katra paša daiļradē gan vārdos, gan mūzikā apliecinājuši pārējie Reiņa izvēlētie autori. Programmā viņš iekļāvis jau pieminētā Ludviga van Bēthovena (Ludwig van Beethoven), kā arī Riharda Vāgnera (Wilhelm Richard Wagner), Džona Koriljano (John Corigliano) un Frederika Rževska (Frederic Anthony Rzewski) kompozīcijas.

Vestards Šimkus un apvienība "Endless Roar", kuras sastāvā muzicē Arvīds Kazlausks (Arvydas Kazlauskas), Džekins Pusons (Jachin Pousson) un Staņislavs Judins, sadarbību sāka 2017. gadā, lai kopīgi improvizējot un iedvesmojoties cits no cita, meklētu jaunas krāsas savā daiļradē. Vestarda Šimkus radītais skaņdarbs "Mūzika", ieskaņots kopā ar "Endless Roar", 2019. gadā tika iekļauts starpdisciplinārā projekta "Skaņai vajag mākslu" ietvaros izdotajā skaņu platē.

Uzstāšanās Ventspilī būs šo četru mūziķu pirmais publiskais koncerts. Performancē improvizētajam materiālam reālajā laikā "atsauksies" video vizualizācijas, kuru autors ir videomākslinieks Mārtiņš Dāboliņš.

Biļetes uz Reiņa Zariņa, Vestarda Šimkus un "Endless Roar" koncertu no 10. jūnija plkst. 12.00 būs nopērkamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības tīklā. Pārdošanā ierobežots skaits biļešu.

Tags

Ventspils koncertzāle Latvija Reinis Zariņš Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form