Konkursa 'Ineses Galantes talanti' fināls tiek pārcelts uz jūniju
Foto: Publicitātes foto

Ikgadējā klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkursa "Ineses Galantes talanti" organizatori – "Ineses Galantes fonds" un "Rietumu Bankas labdarības fonds" – pieņēmuši lēmumu pārcelt finālu no 2020. gada 10. maija uz 14. jūniju, portālu "Delfi" informē "Ineses Galantes fonda" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mēs vēlamies saglabāt konkursa ilggadējās tradīcijas un rīkot tā noslēdzošo posmu finālistiem ērtā, klasiskā formātā. Mūsu radošo sacensību fināls, pirmkārt, ir skaists koncerts. Dalībnieku uzstāšanos "dzīvajā" pavisam citādi uztver skatītāji un cienījamā žūrija. Turklāt mūsu finālisti šobrīd atrodas dažādās Latvijas pilsētās – saziņa ar pedagogiem un mēģinājumi notiek tiešsaistē, taču vokālistu priekšnesumiem ir nepieciešami koncertmeistari. Ļoti ceram, ka 14. jūnijā mums jau būs iespēja sanākt visiem kopā labā garastāvoklī, lai konkursa fināls un uzvarētāju apbalvošana varētu notikt svinīgajā Gaismas pils atmosfērā – LNB Ziedoņa zālē. Bet pagaidām mūsu talantīgajiem finālistiem ir vairāk laika mēģināt un sagatavot savus priekšnesumus," pastāstīja konkursa mūza un žūrijas priekšsēdētāja, operdziedātāja Inese Galante.

Patlaban konkursa oficiālajā vietnē turpinās skatītāju balsojums, pēc kura rezultātiem tiks noteikts "Skatītāju simpātiju balvas" ieguvējs. Par vislabāko video priekšnesumu var balsot līdz 30. maijam.

Šogad konkursa finālā iekļuva 27 dalībnieki, to vidū septiņi vokālisti, seši pretendenti kategorijā "Taustiņinstrumentu spēle", septiņi – kategorijā "Stīgu instrumentu spēle" un septiņi finālisti, kas pretendē uz uzvaru kategorijā "Pūšaminstrumentu / sitaminstrumentu spēle". Finālistu vidū ir jauni, talantīgi vokālisti un instrumentālisti no visas Latvijas, visjaunākajam ir tikai desmit gadu.

Konkursa organizatori saka paldies projekta partneriem: uzvarētāji un pedagogi saņems ne tikai naudas balvas un stipendijas, bet arī dāvanas no konkursa atbalstītājiem.

Tags

Inese Galante
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form