Koris 'Kamēr…' ar koncertu ciklu svinēs 30 gadu jubileju
Foto: Mārcis Baltskars

Viens no vadošajiem Latvijas koriem – jauniešu koris "Kamēr…" – 2020. gadā svin 30 gadu jubileju. Par godu gadadienai norisināsies vairāki muzikāli notikumi, kuros koris klausītājiem atklās savas darbības dažādās šķautnes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē kora pārstāvji, jubilejas norises 12. septembrī pulksten 19.00 aizsāks vokāli simfoniskās mūzikas koncerts "Lux aeterna" Rīgas Doma baznīcā kopā ar Valsts kamerorķestri "Sinfonietta Rīga". Tajā skanēs komponistu Pētera Butāna un Riharda Dubras skaņdarbi, kā arī Jēkaba Jančevska jaundarbs "Kā dziesmu teicot" ar Knuta Skujenieka vārdiem, kas ir veltījums korim jubilejā un šai vakarā piedzīvos savu pasaules pirmatskaņojumu diriģenta Aivja Gretera vadībā.

Divos koncertos Latvijas Universitātes Lielajā aulā 30. un 31. oktobrī izskanēs a cappella kormūzikas programma "Viļņu atspulgi". Koncerta pirmajā daļā skanēs meditatīva, dabas tēliem bagāta Baltijas jūras reģiona laikmetīgās kormūzikas programmu, tai skaitā vairāki Latvijas pirmatskaņojumi. Savukārt otrajā daļā – kora pastāvēšanas vēsturē nozīmīgi skaņdarbi, kurus korim savulaik veltījuši tādi Latvijas komponisti kā Pēteris Vasks, Selga Mence, Ēriks Ešenvalds un Raimonds Pauls. Mūzikas vēstījumu iedzīvinās koncerta režisore Laura Groza sadarbībā ar mākslinieku -8.

Jubilejas sezonas gaitā koris "Kamēr…" skatītājus iepriecinās arī ar ikgadējo labdarības koncertu Ziemassvētkos un solokoncertiem Latvijas reģionos, savukārt svētku sezonu noslēgs ar koncertuzvedumu Cēsu Mākslas festivāla ietvaros nākamā gada vasarā.

"Domājot par trīsdesmit gadu jubileju, mana iecere bija klausītājiem atklāt kora dažādos raksturus – līdzās augstas raudzes vokālām spējām arī sadarbības un skatuviskās prasmes, kas tam raksturīgi jau ilgstoši. Tādējādi es turpinu Māra Sirmā un Jāņa Liepiņa iemīto ceļu. Tāpat man bija svarīgi uzrunāt komponistus veltīt korim skaņdarbus, kas bagātinās Latvijas kormūziku. Man ir liels prieks, ka koncertos būs iespēja ne vien satikties ar kora ilggadējiem skatuves partneriem, bet aizsākt arī jaunas sadarbības," par jubilejas iecerēm saka kora mākslinieciskais vadītājs, diriģents Aivis Greters. Kora jubilejas vizuālo identitāti veido mākslinieks Paulis Liepa.

Jauniešu kori "Kamēr..." 1990. gadā dibinājis diriģents Māris Sirmais, kurš ilgstoši bijis arī tā mākslinieciskais vadītājs, bet kopš 2018. gada kora vadību no diriģenta Jāņa Liepiņa pārņēmis Aivis Greters. Koris "Kamēr..." kļuvis par Latvijas kordziedāšanas izcilības simbolu: kolektīvs ir seškārtējs Dziesmu svētku koru karu uzvarētājs, trīs Eiropas kordziedāšanas Grand Prix ieguvējs, kā arī divreiz ieguvis Latvijas Lielo mūzikas balvu. Koris sadarbojies ar dažādiem Latvijas un pasaules komponistiem un režisoriem, māksliniecisko darbību bagātinot ar dažādiem iestudējumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jubilejas zīmē koris organizē arī jaunu dziedātāju uzņemšanu, kas notiks 2020. gada 24. un 25. augustā pulksten 18.15 Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā, mudinot ikvienu dziedātgribētāju kļūt par daļu no unikālā kora. Iepriekšēja muzikāla sagatavotība nav obligāta, vairāk informācijas mājaslapā www.kamer.lv un sociālajos tīklos.

Koncerta "Lux aeterna" biļetes iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.

Tags

Aivis Greters Jēkabs Jančevskis Kamēr (koris) Rīgas Doms Sinfonietta Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form