Latvija jau 13. reizi piedalīsies pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX
Foto: Publicitātes foto

Jau 13. reizi Latvijas tradicionālās, folkmūzikas un etniskās mūzikas pārstāvji un mūzikas izdevēji piedalīsies lielākajā pasaules mūzikas (world music) industrijas notikumā – WOMEX (World Music Expo), kas šogad no 24. līdz 28. oktobrim notiks Spānijai piederošo Kanāriju salu pilsētā Laspalmasā de Grankanārija (Las Palmas de Gran Canaria).

Latvijas stendu WOMEX gadatirgū jau trīspadsmito reizi ierīko Latvijas Mūzikas informācijas centrs (LMIC). Katru gadu dalībai WOMEX Latvijas Mūzikas informācijas centrs sagatavo tautas mūzikas ierakstu izlasi "Native Music. Traditional / Folk / World-music/ Latvia".

Šī gada izlases koncepcijas autore ir etnomuzikoloģe Lauma Bērza, un tajā ir iekļauti grupu "Tarkšķi", Auļi", "Tautumeitas", "Rāva", "Skandinieki", "Lata Donga", "Stanislav Yudin & Asnate Rancāne", "Dziesmu Dance", "Saucējas", "Atzele", "Jauno Jāņu Orķestris", "Brāļi un Māsas", "Raxtu Raxti", "Iļģi" un "Kanisaifa" ieraksti. Albuma noformējumā izmantotas Iecavas bērnu un jauniešu folkloras kopas "Tarkšķi" fotogrāfijas.

WOMEX šogad klātienē būs pārstāvētas grupas "Auļi", "Tautumeitas", "Rahu the Fool", "Iļģi" un "Saucējas", kā arī kultūras menedžmenta centrs "Lauska" un etnofestivāls "Sviests".

"WOMEX ir lieliska iespēja gan piepildīt sen lolotas ieceres satikt kāda festivāla organizētājus, mūzikas izdevējus vai domubiedrus no citām mūzikas grupām, gan arī nejaušu tikšanos un radošu ideju dzimšanas vieta," stāsta grupu "Tautumeitas" un "Rahu the Fool" dalībniece etnomuzikoloģe Lauma Bērza, kas Latvijas delegāciju izstādē vada jau trešo gadu.

"Tā pērn izstādē satiku Vācijas mūzikas izdevniecības "CPL Music" vadītāju Kristianu Plīfki (Christian Pliefke), kurš ieinteresējās par mūsu tautas mūziku, un sadarbībā ar "Lauskas" vadītāju Dainu Zalāni Vācijā šogad tika izdots Latvijas tautas mūzikas dubultalbums "Folk & great tunes from Latvia". Tajā pārstāvētas 22 Latvijas tautas mūzikas grupas. WOMEX dod iespēju Latvijas vārdam un mūziķiem izskanēt plašāk pasaulē, kā arī atvest pie mums citu valstu pasaules mūzikas pērles un veidot kopīgus projektus."

WOMEX ir nozīmīgākais starptautiskais forums, kurā tiekas etniskās jeb pasaules mūzikas jomas profesionāļi. Šogad vairāk nekā 2600 mūziķu, producentu, festivālu organizētāju, ierakstu kompāniju pārstāvju un izdevēju, žurnālistu un filmu veidotāju no 90 pasaules valstīm mēros ceļu uz Laspalmasu. Piecās piesātinātās izstādes dienās notiks filmu izrādes, tikšanās, konferences, meistarklases, ka arī prezentāciju koncerti (showcase) uz septiņām skatuvēm. No Latvijas mūziķiem WOMEX koncertos ir uzstājušies koklētāja Laima Jansone (2011. gadā) un grupa "Iļģi" (2015. gadā).

Šī un pērnā gada izlasi "Native Music. Traditional / Folk / World music Latvia" var dzirdēt arī mūzikas vietnē "Soundcloud".

Source

DELFI Kultūra

Tags

Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestris Grupa Auļi Raxtu Raxti Tautumeitas WOMEX
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form