Latvijā muzicēs festivāla 'Arēna' īpašie viesi – 'Kymatic Ensemble' no Krievijas
Foto: Publicitātes foto

Ar vairākiem koncertiem šā gada novembrī Latvijā viesosies jaunās mūzikas festivāla "Arēna" īpašie viesi – "Kymatic Ensemble" no Krievijas, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

Koncerti notiks 3. novembrī pulksten 19.00 "Hotel Promenade" Hika zālē, Liepājā un 4. novembrī pulksten 19.00 Rīgas Reformātu baznīcā, kā arī festivāla "Arēna" tradicionālajā pasākumā "Klubu nakts" kopā ar DJ Oriole 2. novembrī pulksten 21.00 klubā "Nemiers".

"Kymatic Ensemble" ir Maskavā dibināts ansamblis. Tā skanējums tiek raksturots kā unikāls un ļoti īpašs. Tajā klasisko instrumentu spēle apvienojas ar baroka instrumentu tembriem, kā arī tautas instrumentu krāsām un elektronikas piedāvātajām iespējām.

Kolektīvā apvienojušies mūziķi, kuri studējuši klasisko mūziku un ir spēcīgi improvizācijā. Ansambļa repertuārā ir gan 20. un 21. gadsimta opusi, gan baroka laikmeta pērles, kā arī īpaši viņiem radīti jaundarbi, mūsdienu komponistu mūzika un brīvās improvizācijas, arī starpžanru darbi un multimediāli mākslas piedzīvojumi. Viņus īpaši interesē arī mākslu sintēze, kamdēļ nereti "Kymatic Ensemble" savus koncertus papildina ar vizuālās mākslas elementiem, deju vai video, un arī citām multimediālām mākslas formām, un koncertē ne vien koncertzālēs, bet arī citās telpās, bieži vien ar saviem klausītājiem tiekoties mākslas galerijās.

Šis arvien plašāku rezonansi un panākumus gūstošais ansamblis koncertējis visā Krievijā, sadarbojoties ne vien ar komponistiem, bet arī video māksliniekiem, horeogrāfiem, vizuālās mākslas pārstāvjiem, literātiem, režisoriem. Ansambļa programmas bieži vien ir ne vien klasiski koncerti, bet arī konceptuāli izstrādāti mākslas darbi, "būvējot tiltus starp gadsimtiem un dažādu laikmetu un cilvēku idejām, un nereti izvēršas par visu maņu aktivizējošiem piedzīvojumiem vai uzrunā ar savu mierpilni meditatīvo noskaņu".

Pirmoreiz viesojoties Latvijā, "Kymatic Ensemble" vēlas klausītājus uzrunāt ar programmu, kurā vienotā mākslinieciskā veselumā atplauktu viņu īpašā skaņa – caur klasisko, etnisko un baroka instrumentu saspēli, arī elektronikas klātbūtni.

Kā uzsver festivāla rīkotāji, šī ir arī reta iespēja nepastarpinātā klātienē sastapt mūsdienu krievu komponistu mūziku, kas jau labu laiku kā guvusi milzīgus panākumus citviet pasaulē, bet Latvijā vēl nav skanējusi.

Koncertos skanēs ansambļa dalībnieku - Alekseja Sjumaka (Алексей Сюмак), Annas Pospelovas (Анна Поспелова), Alekseja Nadžarova (Алексей Наджаров), Antona Izgagina (Антон Изгагин), Dmitrija Mazurova (Дмитрий Мазуров), Dmitrija Remezova (Дмитрий Ремезов) un citu jauno krievu komponistu jaundarbi.

Jaunās mūzikas festivāls "Arēna" šogad notiek no 20. oktobra līdz 4. novembrim. Festivāls kopš 2002. gada ik rudeni Latvijas koncertzālēs pulcē jaunās mūzikas komponistus, atskaņotājmāksliniekus un klausītājus no daudzām pasaules valstīm. Festivāla moto "Saklausi nākotni!" ietver sevī galveno festivāla ideju un mērķi – rādīt mūsdienu mūzikas dažādību visā tās krāšņumā, veicinot jaunas mūzikas tapšanu, atskaņošanu un dokumentēšanu.

Source

DELFI Kultūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Placement code for key m_news not found.

Comment Form