'Latvijas 1. Rokkafejnīcā' dārdēs gada smagākais mūzikas pasākums 'Drūmvakar, Rīga II!'
Foto: Publicitātes attēli

Šajā nedēļas nogalē, 5. oktobrī, "Latvijas 1. Rokkafejnīcā" norisināsies smagnējākais rudens mūzikas pasākums "Drūmvakar, Rīga II!". Tajā šogad būs vairāk elektroniskas un industriālas noskaņas, neaizmirstot par smagumu un melanholiju, ko nodrošinās mūziķi no Norvēģijas, Zviedrijas un visām trim Baltijas valstīm, sola pasākuma organizatori.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Drūmvakar, Rīga!" pirmais pasākums pagājušajā gadā izskanējis smagās mūzikas koncertiem neierasti plaši, kā dēļ šogad notikšot ne mazāk kvalitatīvs turpinājums. Vakarā spēlēs norvēģu "Dominanz", zviedru "Myrah", lietuviešu "Luctus", igauņu "Evestus", kā arī latviešu grupas "Frailty" un "Apēdājs". Papildus par tumšo noskaņu gādās "Naktsputni Dejo" dīdžeji dj Ruta un dj Kra, kā arī industriālo skaņu meistars dj SKD.

Apmeklētājus gaida ne tikai lielisks koncerts, tumšas noskaņas, bet arī koncerta noskaņai atbilstošs noformējums un atmosfēra.

Piedāvājam iepazīties arī ar koncertā gaidāmajām grupām (pasākuma organizatoru sagatavotā informācija):

"Dominanz" ir mūsdienīga un ellīgi spēcīga grupa no Norvēģijas. Pamatā dalībnieki nākuši no slavenās Norvēģu black metal skatuves (piemēram, "Immortal", "Taake") un to nevar nepamanīt vokālos un arī mūzikā. Pievienojot elementus no atmosfēriskā un gotiskā metāla, kā arī labu devu industriālās mūzikas elementu, rezultātā rodas mūzikas, kas iesniedzas vairākās dimensijās. Tā ir agresīva, tā ir grūvīga un rada savdabīgu, biedējošu atmosfēru.

"Myrah" savas gaitas sākuši Zviedrijas ziemeļos 2005. gadā kā "Myra". Pa ceļam izdodot labi novērtētu singlu un video grupa nonāk pie tagadējā nosaukuma un 2007. gadā izdodot minidisku "Death & Despair". 2009. gadā uzvarējuši pāris konkursos, pamazām izlauž sev vietu Eiropā un Zviedrijā, sekojoši 2010. gadā arī izdod pirmo pilno debijas albumu "Six Feet Down". 2012. gadā izbraukuši koncertūri pa Zviedriju, Vāciju, piestājot arī Latvijā, izdod albumu "My Deliverance". "Myrah" ir goth rock/metal grupa ar dinamisku, smagu un melodisku skanējumu.

"Luctus" ir black metal grupa no Lietuvas. Skanējumu varētu aprakstīt kā ātru un agresīvu black metal ar death/thrash metal ietekmi. Dziesmu teksti pievēršas negatīvajām emocijām, karam, mūsdienu dekadencei. Sācies kā viena cilvēka projekts un pa ceļam izdodot pāris dažādas kvalitātes demo un debijas ierakstus, 2004. gadā iznāk EP "Ad Arma", kas saņem virkni lielisku atsauksmju un viena cilvēka projekts izaug līdz koncertējošai grupai.

2007. gadā izdots kopējs albums ar citu nozīmīgu lietuviešu metāla grupu "Argharus" , kam ar gada pauzi seko pirmais pilnais albums "Jaučiant pabaigą arti" ("Feeling the End Near"), kas ierakstīts latviešu "Phoenix" studijā. Šogad pavasarī izdots svaigs otrais pilnais albums "Stotis"! Samērā ilgajā mūžā grupa metāla cienītāju vidū pazīstama ar izteikti spēcīgu, kvalitatīvu un oriģinālu skanējumu, kas satricina zemi ne sliktāk kā vecās skolas melnmetāls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Evestus" ir alternatīvs post-industriāls elektroniskais roks, jeb īsāk sakot elektro kabarē no Igaunijas. Bieži izkropļotos vokālus papildina masīvas basa partijas, salauzīti ritmi kopā ar griezīgām sintezatora melodijām un orķestrāliem pavadījumiem. Tas sācies kā soloprojekts ar debiju "Destiny in Life" 2004. gadā un sekojošo "Wastelands" (2005), kas abi bija bagātīgi industriāli samplēti instrumentālie albumi. Vēlāk "Evestus" izauga līdz koncertgrupai ar deviņiem dalībniekiem un izdod masīvu industriālo simfoniju "This Is Dramacore" 2010. gadā, kas neiekļaujas jebkādos muzikālos rāmjos. Viss ir izstrādāts līdz perfekcijai – mūzika, vizuālais noformējums, videoklipi.

"Frailty" ir slavenākā pašmāju doom/death metal grupa, kas radusies 2003. gadā un šobrīd gatavojas skanīgi un iespaidīgi atzīmēt pastāvēšanas desmitgadi. Grupas dārdošākās virsotnes pagaidām ir debijas albums "Lost Lifeless Lights" (2008) , "EP" (2009) un aizgājušā gada albums "Melpomene". Grupas kontā arī pašmāju metālistu balvas – "Gada Albums" (2009, 2012) un "Gada Grupa" (2009, 2012).

Grupa "Apēdājs" savukārt radusies 1996. gadā un augusi kopā ar Latvijas alternatīvās mūzikas skatuvi. Pagājušogad beidzot izdevuši ilgi gaidīto pirmo albumu "Mana vārna".

Tagad, kad daudzi tās vienaudži ir pametuši publiku vai kļuvuši par citas auditorijas izklaidētājiem, "Apēdājs" joprojām ir "Apēdājs" – patiess līdz kaulam un nostaļģisks. Ar savu nepieradināto, neklasificējamo dekadentisko rokenrolu zem pašpasludinātā karoga "dzert un drāzties" tas palicis uzticīgs pats sev un publikai.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas internetā.

Tags

Apēdājs Frailty Latvijas 1. Rokkafejnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form