Latvijas alternatīvās mūzikas superzvaigzne. Edgaram Šubrovskim - 40
Foto: F64

20. novembrī 40. dzimšanas dienu svin viens no Latvijas alternatīvās un pagrīdes mūzikas vides ievērojamākajiem cilvēkiem - vokālists, ģitārists, dziesmu autors Edgars Šubrovskis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šubrovskis pazīstams kā vairāku zīmīgu Latvijas alternatīvās mūzikas grupu dalībnieks. Savas muzikālās gaitas viņš uzsācis padsmitnieka vecumā un ir viens no tā sauktajiem "Torņa" (neformālās mūzikas studija un izdevniecība "Tornis", kas pulcēja redzamākās deviņdesmito gadu alternatīvās mūzikas grupas) mūziķiem.

Karjeras laikā spēlējis vairāk nekā piecās grupās, kā arī vairākos citos muzikālos projektos. Tāpat Šubrovskis ir viens no biedrības "HI", kas laika gaitā izdevusi vairākus pašmāju mūzikas albumus, dibinātājiem.

Kopā ar domubiedriem viņš izdevis divas dziesmu izlases - 2011. gadā tapusi izlase "Strāvoklis", kurai latviešu grupas īpaši radījušas dziesmas ar Raiņa vārdiem, savukārt 2014. gadā klausītāju vērtējumam tika nodota izlase "Brāļi un māsas", kuru sastāda grupas "Baložu pilni pagalmi" līdera Māra Šverna dziesmu kaverversijas.

Šubrovskis pazīstams ar savu izteiksmīgo balss tembru, oriģināliem un raksturīgiem dziesmu tekstiem, kā arī ne ar vienu citu nesajaucamu muzikālo stilu.

Sveicot mūziķi jubilejā, "Delfi Kultūra" piedāvā izlasi ar piecām Šubrovska dziesmām no dažādiem laikiem un apvienībām.

Tags

Gaujarts Grupa Manta
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form