Latvijas Radio kora koncerts 'Pareizticīgo Ziemassvētki' bez maksas pieejams tiešsaistē
Foto: Valters Pelns

Aizvadītajā sestdienā, 9. janvārī, tiešraidē no Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" programmā, kas veltīta pareizticīgo baznīcas Ziemassvētkiem, klausītājiem tika piedāvāta iespēja piedzīvot krievu sakrālās mūzikas skaņdarbus. Latvijas Radio kora, diriģenta Sigvarda Kļavas un tēva Vasīlija atskaņotā programma "Pareizticīgo Ziemassvētki" līdz 17. janvārim ir skatāma koncertzāles "Youtube" profilā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncerta tiešraidei "Lielā dzintara" sociālo tīklu profilos kopskaitā bija pieslēgušies aptuveni 3000 skatītāju no Latvijas, Lielbritānijas, Vācijas, Lietuvas, Kanādas, Krievijas, Amerikas Savienotajām valstīm, Norvēģijas, Francijas un Armēnijas. Latvijas Reģionu televīzijas kanālā ""ReTV" koncerts sasniedzis 22 tūkstošus lielu skatītāju auditoriju, pastāstīja koncertzāles "Lielais dzintars" pārstāve Elizabete Hartmane.

Koncertprogramma veidota kā trīssavienība no trīs dižu komponistu — Sergeja Rahmaņinova, Georgija Sviridova un Aleksandra Grečaņinova skaņdarbiem, ko papildināja tēva Vasīlija krievu vecticībnieku senie baznīcas dziedājumi.

Programmu papildināja režisora un videomākslinieka Roberta Rubīna veidots videodarbs, kura radīšanā mākslinieks izmantojis Bizantijas laika ikonas. Video darbs tapis pēc ekspedīcijas uz pareizticīgo baznīcai piederošo Ajonoru jeb Atonas pussalu Grieķijā, kur atrodas vairāk nekā 20 klosteri un dzīvo aptuveni 2000 mūku.

Kā atgādina Hartmane, Latvijas Radio kora un diriģenta Sigvarda Kļavas krievu sakrālās mūzikas atskaņojumi allaž aizkustinājuši klausītāju sirdis gan Latvijā, gan pasaulē, izpelnoties slavinošas atsauksmes no tādiem prestižiem izdevumiem kā ''Gramophone'', ''The Guardian'' un citiem.

Tags

Lielais Dzintars Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form