'Lauska' izdod etnogrāfiskā ansambļa 'Vabaļis' albumu 'Pa celeņu...'
Foto: Publicitātes foto

Kultūras menedžmenta centrs "Lauska" sadarbībā ar Vaboles pagasta pārvaldi ladis klajā Vaboles etnogrāfiskā ansambļa "Vabaļis" pirmo albumu "Pa celeņu...", portālu "Delfi" informē "Lauskas" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ansambļa "Vabaļis" darbība balstās vietējās tradīcijās, prasmēs un zināšanās, ar mērķi nodot tās tālāk un aktualizēt to unikālo vērtību mūsdienu Latvijas kultūrtelpā.

Šobrīd "Vabaļis" ir jaunākais etnogrāfiskais ansamblis Latgalē un visā Latvijā. Kopš dibināšanas "Vabaļis" jau paspējis piedalīties dažādos festivālos un koncertos gan Latvijā, gan ārzemēs, bet pašiem Vaboles iedzīvotājiem regulāri rīko tradicionālo prasmju skolas.

"Ar Vaboles pagasta psalmu dziedātājām tikāmies 2006. gada 1. aprīlī. Dienā, kad cilvēki visā pasaulē izjokoja viens otru, mēs ļoti nopietni spriedām, vai izņemot Latgalei raksturīgos, unikālos garīgos dziedājumus, Vaboles sievas vēl atceras arī laicīgās dziesmas, ko dziedājušas viņu mammas, vecmammas? Rezultātā, no vienkāršas idejas – izveidot Vaboles pagastā folkloras ansambli, balstoties ne tikai uz sievu dziedātajām dziesmām, bet arī viņu atmiņām par sen aizmirstām tradīcijām, paaudzēs slīpētām rokdarbu prasmēm, latgaliešu ēdienu un dzērienu (alus un "šmakauceņis") gatavošanas prasmēm, laukos, kokos un pļavās atrodamo dabas velšu dziedniecisko īpašību zināšanām – Vabolē radās nevis folkloras, bet etnogrāfiskais ansamblis," stāsta "Vabaļis" vadītājs, Latgales mūziķis Artūrs Uškāns saka

Etnomuzikoloģe Anda Beitāne par jauno albumu saka: "Albumā iekļautais materiāls sniedz brīnišķīgu iespēju ieklausīties Vaboles pagasta tradicionālajā mūzikā, ieraudzīt, kā 21. gadsimta sākumā šis repertuārs dzīvo Daugavpils apkārtnē – novadā, kura muzikālais mantojums līdz šim nav bijis pieejams plašākam klausītāju lokam publicētas blīvplates veidolā. Albumā pārstāvēts interesants vokālais un instrumentālais repertuārs, kas bagātināts ar teicēju stāstījumiem, sniedzot spilgtu ansambļa portretu un kopumā – būtisku pienesumu Latvijas tradicionālās mūzikas diskogrāfijā."

Etnogrāfiskā ansambļa "Vabaļis" blīvplates "Pa celeņu..." atvēršanas svētki notiks ansambļa septītajā dzimšanas dienā, šā gada 1. aprīlī plkst. 16:00 Daugavpils novada Vaboles Kultūras centrā.

Tags

Daugavpils Latgale
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form