'Lielajā dzintarā' skanēs vēsturiskas, Zalcburgā darinātas klavieres
Foto: Publicitātes foto

Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" 20. decembrī pulksten 19.00 pirmo reizi koncertēs slavenais poļu baroka klavieru kvartets "Arte dei Suonatori Piano Quartet". Īpaši šim koncertam no Polijas tiek vestas Zalcburgā darinātas vēsturiskas klavieres, portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvji.

Kā raksta koncerta rīkotāji, uzburot svētku noskaņu, kāda 19. gadsimtā valdīja turīgo Varšavas iedzīvotāju namos, mūziķi atskaņos izmeklētus poļu klasiķu kamermūzikas skaņdarbus un izsmalcināto Mocarta Klavieru kvartetu solminorā.

Volfganga Amadeja Mocarta klavieru kvartets tiek dēvēts par kamermūzikas augstāko virsotni. Liepājā šī "virsotne" tiks atskaņota uz vēsturiskām, Mocarta dzimtajā pilsētā Zalcburgā darinātām klavierēm, kas īpaši šim vakaram atvestas no Polijas. Unikālais instruments ir Vīnes klasicisma skolas izcilā klaviermeistara Mikaela Rozenberga (Michael Rosenberger) 1805. gadā darinātā instrumenta kopija. Oriģināls tika plaši izmantots tā laika Austrijas salonos un aristokrātu mājās. Līdzās klavierēm skanēs arī vijoles un čells.

Koncerta pirmajā daļā ar rūpīgi izmeklētiem poļu klasiķu kamermūzikas skaņdarbiem kvartets aicinās klausītājus ceļot laikā un telpā, sajūtās atgriežoties 19. gadsimta Polijā. Mūziķi koncertu atklās ar ievērojamā poļu komponista un skolotāja Jozefa Elsnera (Józef Elsner) Klavieru kvartetu Mibemolmažorā op. 15. Turpinājumā – kompozīcija, ko radījusi viena no pirmajām pianistēm sievietēm Marja Šimanovska (Maria Szymanowska) – Fantāzija Famažorā, un komponista Francišeka Lesela (Franciszek Lessel) skaņdarbs Klavieru trio Mimažorā op. 5. Savu kulmināciju koncerts sasniegs ar Mocarta kamermūzikas pērli – Klavieru kvartetu solminorā KV478.

"Arte dei Suonatori Piano Quartet" ir baroka mūzikas pasaulē labi zināmā orķestra "Arte dei Suonatori" kamersastāvs. Orķestris ir dibināts 1993. gadā un ir kļuvis par vienu no atpazīstamākajiem Polijas ansambļiem uz starptautiskajām skatuvēm. Viņu repertuāru veido ap 700 skaņdarbu, lielākoties no 17. un 18. gadsimta. "Arte dei Suonatori" mūziku ir ierakstījušas daudzas prestižas ierakstu kompānijas, un viņi ir vairāku starptautisku balvu laureāti, tai skaitā britu galvenās mūzikas balvas "Gramophone Classical Music Awards" īpašnieki.

Tags

Lielais Dzintars Liepāja Mocarts

Comment Form