Liepājas 'Lielajā dzintarā' skanēs Vīnes klasika 'Sinfonietta Rīga' izpildījumā
Foto: Publicitātes foto. "Sinfonietta Rīga"

Piektdien, 23. februārī pulksten 19, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" izpildījumā skanēs Vīnes klasiķu – Volfganga Amadeja Mocarta, Franča Šūberta un Albana Berga skaņdarbi, portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvji.

Koncerta solists būs pianists Kristians Bezeidenhauts, pie diriģenta pults – Normunds Šnē.

Pianists Kristians Bezeidenhauts (Kristian Bezuidenhout) pirms 39 gadiem dzimis Dienvidāfrikā, studējis Austrālijā un Ņujorkā, bet šobrīd dzīvo Londonā un ar savu talantu sajūsmina klausītājus pasaules vadošajos koncertnamos un festivālos. Taustiņinstrumentu spēles meistara izkoptais pieskāriens ļauj pārsteidzošā balsī iedziedāties kā klavierēm, tā klavesīnam un āmuriņklavierēm. Bezeidenhauta izsmalcinātās un trāpīgās interpretācijas novērtētas ar vairākām prestižām ierakstu balvām, tostarp ECHO Klassik 2017. Pianists ir pazīstams kā izcils Mocarta mūzikas pazinējs un interprets, par ko klausītāji varēs pārliecināties arī Liepājas koncertā.

"Kristians Bezeidenhauts spēlē Mocartu kā neviens cits ... Viņš muzicē ar pilnu emociju gammu - jūtīgi, ekspresīvi, izjusti un stilistiski viendabīgi, – kas izceļ viņu kā vienu no izcilākajiem seno taustiņinstrumentu meistariem. Viņa tonis ir dinamisks, mūzika caurcaurēm iesaistoša, bet Mocarta ģenialitāte tiek pasniegta brīnišķīgi un daiļrunīgi," teikts kādā recenzijā.

Liepājas 'Lielajā dzintarā' skanēs Vīnes klasika 'Sinfonietta Rīga' izpildījumā
Foto: Marco Borggreve

Jauneklīga degsme un vitalitāte apvienojumā ar izzināšanas prieka dzirksti, augstu profesionalitāti un aizrautību savukārt raksturo Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" komandu. Jau kopš orķestra dibināšanas 2006. gadā tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Normunds Šnē.
"Sinfonietta Rīga" mūziķi ir gados jauni un radošām idejām atraisīti mākslinieki, kas pēta baroka mūzikas atskaņojuma tradīcijas, studē klasicisma interpretācijas fineses, ir nepārspējami spoži laikmetīgajā mūzikā, kā arī nevairās no piedalīšanās neakadēmiskos eksperimentos un starpžanru projektos. 23. februāra koncerts būs pirmā kamerorķestra atgriešanās Liepājas koncertzālē kopš 2016. gada nogalē aizvadītās programmas "Mātes Terēzes lūgšana".

Koncerta "Vīnes klasika. Sinfonietta Rīga un Kristians Bezeidenhauts" pirmajā daļā izskanēs Šūberta Trešā simfonija un Mocarta 12. koncerts klavierēm un orķestrim, savukārt otrajā daļā - Berga Trīs daļas no "Liriskās svītas" un Mocarta 24. koncerts klavierēm un orķestrim. Koncerts divās daļās.

Biļetes nopērkamas koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā, "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Lielais Dzintars Sinfonietta Rīga
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Placement code for key m_news not found.

Comment Form