LMB 2015 – mūža balvas goda laureāts pianists Ventis Zilberts
Foto: LETA

"Lielo mūzikas balvu 2015" (LMB 2015) nominācijā "Par mūža ieguldījumu" saņems pianists, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija profesors - Ventis Zilberts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka valsts augstākā apbalvojuma mūzika pasniegšanas ceremonija notiks šā gada 1. martā Latvijas Nacionālajā operā plkst. 19.00. Pasākumu tiešraidē atspoguļos Latvijas Radio 3 "Klasika" un Latvijas Televīzijas 1. kanāls plkst. 21.15.

Gaidot "Lielās mūzikas balvas 2015" pasniegšanas ceremoniju, aicinām noklausīties Latvijas Radio 3 "Klasika" veidoto raidījumu par meistarīgo pianistu.

"Ventis Zilberts ir inteliģents un izsmalcināts mūziķis, kas dēvējams par īstenu latviešu mūzikas patriotu un tās propagandētāju gan pašu mājās, gan tālu aiz Latvijas robežām," raksta "Lielās mūzikas balvas" ceremonijas rīkotāji.

"Mūzika ir manas dzīves lielākā daļa. Tā ir vide, kur vislabāk jūtos un kur vislabāk varu izteikt emocijas," atklāj mākslinieks, kurš kopš studiju laikiem (1960. gadu otrās puses) līdz šai dienai ir aktīvs un kaislīgs kamermūziķis. Kā teicamnieks absolvējis Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolu, Ventis Zilberts meistarību turpinājis spodrināt Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijā (tagadējā JVLMA) un divus gadus papildinājies arī N. Rimska–Korsakova Ļeņingradas Valsts konservatorijas asistentūrā. Viņš ir izaudzinājis vairākas mūziķu paaudzes - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) profesors Ventis Zilberts strādā jau 42. gadu. Venta Zilberta bijušie audzēkņi strādā Latvijā, Igaunijā, Vācijā, Čehijā, Šveicē, Anglijā, Itālijā, Zviedrijā, Spānijā, ASV un citur pasaulē.

Paralēli aktīvai koncertdarbībai 27 gadus (no 1976. līdz 2003. gadam) Zilberts strādājis par koncertmeistaru Latvijas Radio. Viņš kopā ar vairāk nekā 100 saspēles partneriem - leģendāriem dziedātājiem un instrumentālistiem - iestudējis un ieskaņojis daudzus simtus skaņdarbu. Īpaši viņa uzmanību saista tieši latviešu komponistu - gan Latvijā, gan trimdā dzīvojošo skaņražu daiļrade, izgaismojot mazāk zināmus vai piemirstus opusus. "Man vienmēr ir vēlme izpētīt skaņdarbu biogrāfiju, lai interpretācijā kaut ko nepalaistu garām - izlasīt komponista komentārus, salīdzināt notis ar rokrakstu, jo sevišķi ar roku pārrakstītās notīs ieviešas kļūdas, neprecizitātes. Tāpēc vienmēr meklēju autora rokrakstu, oriģinālu," saka Ventis Zilberts.

Atgādinām, ka līdz 26. februārim portāla "Delfi" notiek "Lielās mūzikas balvas" publikas simpātijas balsojums Nobalsot par savu favorītu iespējams šeit! Balvas ieguvējs saņems īpašo "Hennessy" naudas balvu 2000 eiro apmērā turpmākai profesionālajai izaugsmei un prasmju papildināšanai studijās vai meistarklasēs.

"Lielā mūzikas balva" ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā. LMB organizē VSIA "Latvijas Koncerti" sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Tags

Latvijas Koncerti Latvijas Mūzikas akadēmija Latvijas Nacionālā opera Lielā mūzikas balva Ventis Zilberts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form