LNB atklās izstādi par 100 labākajiem latviešu mūzikas albumiem
Foto: DELFI

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Audiovizuālajā lasītavā (4. stāvā) 13. decembrī pulksten 17.00 notiks izstādes "Zibens pa dibenu: 100 labākie latviešu mūzikas albumi" atklāšana un saruna par latviešu populārās mūzikas ierakstu vēsturi no 1960. gadiem līdz mūsdienām, un nozīmīgāko albumu izvēli mūzikas žurnālista Ulda Rudaka "Radio NABA" veidotajam raidījumam ar tādu pašu nosaukumu – "Zibens pa dibenu".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ieeja bez maksas, taču LNB pārstāvji lūdz iepriekš reģistrēties šeit!

Pasākuma īpašie viesi būs Uldis Rudaks, Viestarts Gailītis, Jānis Daugavietis.

Izstādē apkopoti mūzikas žurnālista, kritiķa un dīdžeja Ulda Rudaka izvēlēti labākie latviešu mūzikas albumi. Izstādes veidošanā par pamatu ņemts Ulda Rudaka "Radio NABA" autorraidījums "Zibens pa dibenu", kurā sarunās ar mūziķiem klausītāji ikreiz tiek iepazīstināti ar kādu no latviešu mūzikas albumiem.

Albumos pārstāvēti dažādi populārās mūzikas žanri un stili, plašs ir to hronoloģiskais aptvērums – sākot no 1960. gadu beigām, Imanta Kalniņa un Raimonda Paula agrīnajiem mūzikas ierakstiem un beidzot ar tikko, 2018. gada novembrī izdoto "Dzelteno pastnieku" jauno plati. Izstādē apskatāmi skaņu ieraksti dažādos formātos: skaņuplates, audio kasetes, kompaktdiski, digitāli izdotie ieraksti, kā arī nodrošināta iespēja tos noklausīties.

Lielākā daļa izstādē izvietoto albumu ir no LNB Audiovizuālās lasītavas krājuma, bet daļa no privātajām kolekcijām.

Uldis Rudaks ir ilggadējs laikraksta "Diena" mūzikas žurnālists, kritiķis, kā arī Latvijā labi pazīstams dīdžejs. Publicējis grāmatu "Rokupācija: latviešu rokmūzikas vēsture" ("Dienas grāmata", 2008) un neskaitāmus rakstus, tai skaitā mūzikas albumu recenzijas un intervijas dažādos preses izdevumos un internetā.

Tags

Latvijas Nacionālā bibliotēka Uldis Rudaks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form