LNO Jaungada koncertā piedāvās pianistu Osokinu dinastijas koncertu
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Nacionālajā operā un baletā 4. janvārī notiks Jaungada koncerts "Trīs Osokini un Opera", kurā spēlēs visi trīs Osokinu pianistu dinastijas pārstāvji - tēvs, profesors Sergejs Osokins un viņa talantīgie dēli, neskaitāmu starptautisku konkursu laureāti Andrejs un Georgijs Osokini.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Osokinu dinastija klausītājus ar kopīgu koncertu priecēja jau šovasar Dzintaru koncertzālē. Lielās klausītāju intereses iedvesmoti un Latvijas Nacionālās operas aicināti, pianisti Osokini ir izveidojuši vēl vienu kopīgu koncertprogrammu, kas veltīta Jaungada svētkiem, informē Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Šoreiz koncerta programma klausītājiem caur klavieru skaņām atklās ne tikai pianisma zelta repertuāra šedevrus, bet arī operas un baleta pasauli. Tajā būs iekļauts svinīgais Roberta Šūmaņa "Vīnes karnevāls", Ferenca Lista temperamentīgā mūzika, Friderika Šopēna skaņdarbi, pasaules slavenāko operu parafrāzes un fantāzijas, kā arī baletmūzikas šedevru transkripcijas. Koncerts notiks ar nolaistu dzelzs priekškaru, radot jaunu un unikālu akustiku kamermūzikas atskaņošanai.

Mākslas zinātņu doktors, profesors Sergejs Osokins ir viens no šā brīža Latvijas pianisma stūrakmeņiem. Sergeja Osokina repertuārā ir visdažādāko stilu un laikmetu skaņdarbi, bet īpaši tuva viņam ir Ludviga van Bēthovena, Roberta Šūmaņa un Aleksandra Skrjabina mūzika. Par Johanesa Brāmsa Otrā klavierkoncerta atskaņojumu Sergejs Osokins ieguvis "Latvijas Lielo mūzikas balvu". Sergejs Osokins ir ne tikai izcils pianists, bet arī ļoti talantīgs pedagogs, kurš izskolojis tādus veiksmīgākos un pazīstamākos jaunos latviešu pianistus kā Vestardu Šimku, Artu Arnicāni, Andreju Osokinu, Elīnu Bērtiņu, Katrīnu Gupalo, Aurēliju Šimku, Georgiju Osokinu un Rihardu Plešanovu.

Savukārt Andrejs Osokins ir pasaules nozīmīgāko pianistu konkursu laureāts - Artūra Rubinšteina Starptautiskā pianistu konkursa Telavivā, Margaritas Longas un Žaka Tibo Starptautiskā pianistu konkursa Parīzē, Līdsas Starptautiskā pianistu konkursa un Karalienes Elizabetes Starptautiskā pianistu konkursa Briselē. Šīs sezonas spilgtākie notikumi pianista koncertgrafikā ir debija Berlīnes filharmonijā, uzstāšanās ar orķestri "Kremerata Baltica" Frankfurtē, Sergeja Rahmaņinova 2.klavierkoncerta izpildīšana kopā ar diriģentu Vladimiru Fedosejevu, kā arī slavenās poļu skaņu ierakstu kompānijas "DUX Recording Producers" izdotā soloalbuma "Dedication"' prezentācija.

Osokinu dinastijas jaunākais pārstāvis Georgijs Osokins šoruden kļuva par leģendārā Friderika Šopēna konkursa Varšavā diplomandu. Panākumi konkursā pavēruši viņam ceļu starptautiskai darbībai un vēl lielākai atpazīstamībai. Pianists jau saņēmis piedāvājumus parakstīt līgumu ar japāņu un divām poļu koncertaģentūrām, uzaicinājumu koncertēt Šveicē, Polijā, Japānā un ASV, izdot trīs solo albumus, kā arī izpildīt īpaši viņam veltītu klavierkoncertu. Iepriekšējos gados viņš ir uzvarējis Starptautiskajā A.Skrjabina Pianistu konkursā Parīzē, Starptautiskajā Šopēna pianistu konkursā Ķīnā un ieguvis speciālo balvu 22. Starptautiskajā pianistu konkursā Moncā, Itālijā.

Biļetes uz gaidāmo Jaungada koncertu var iegādāties "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.

Tags

Andrejs Osokins Koncerti Kremerata Baltica Latvijas Nacionālā opera Mūzika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form