LNSO popularizēs valsts simtgadi mūzikas festivālos Francijā un Šveicē
Foto: Valters Pelns

Vēstot par Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) augustā piedalīsies starptautiskos mūzikas festivālos Francijā un Šveicē, portālu "Delfi" informē orķestra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmo reizi LNSO uzstāsies Rokdanteronas starptautiskajā klaviermūzikas festivālā. Šis ir viens no Eiropas lielākajiem vasaras festivāliem, un LNSO muzicēs divos festivāla noslēguma koncertos. Turpinājumā LNSO sniegs koncertu Šveices festivālā "Tanē muzikālās variācijas", kas astoto reizi notiek netālu no Ženēvas. LNSO dalība šajos festivālos norisinās Latvijas valsts simtgades starptautiskās kultūras programmas ietvaros. Visu koncertu programmās klausītāji varēs uzzināt par Latvijas valsts simtgadi.

17. augustā LNSO un diriģenta Andra Pogas sniegumā izskanēs Antonīna Dvoržāka Astotā simfonija, ar kuru 11. augustā LNSO veiksmīgi debitēja Stacijas laukumā vasaras koncertsērijā "Origo Summer Stage", un Pētera Čaikovska Pirmais klavierkoncerts, kurā solists būs Šopēna konkursa 2010 un Čaikovska konkursa 2015 laureāts, spožais un artistiskais Luks Geņušs (Lukas Geniušas, 1990).

18. augustā LNSO un Andris Poga atskaņos Pētera Čaikovska monumentālo simfoniju "Manfrēds" un Otro klavierkoncertu, kurā solo spēlēs Čaikovska konkursa 2015 atklājums, mūzikas kritiķu un publikas favorīts jaunais francūzis Likā Debargs (Lucas Debargues, 1990).

Rokdanteronas starptautiskais klaviermūzikas festivāls (Festival International de Piano de la Roque d'Anthéron) notiek kopš 1981. gada, tā mākslinieciskais vadītājs un idejas autors ir mūziķis un koncertproducents Renē Martēns. Festivāls ilgst vienu mēnesi, tajā koncertē solopianisti, kameransambļi, kamerorķestri un simfoniskie orķestri. Līdzās klavierēm festivālā skan arī citi taustiņinstrumenti: klavesīns, ērģeles, āmuriņklavieres, klavihords.

Festivāla galvenā koncertvieta ir īpaši būvēta estrāde, kas atrodas Floransas pils parkā un kurā ir 2020 sēdvietu.

2017. gada festivālā piedalās pianisma ģēniji Pjotrs Anderševskis, Nikolass Angeličs, Boriss Berezovskis, Kristiāns Cakariass, Larss Fogts, Nelsons Gerners, Jevgeņijs Kisins, Nikolajs Luganskis, Arkādijs Volodoss, jaunās zvaigznes Julianna Avdejeva, Liks Debargs, Luks Geņušs, Plamena Mangova, "Dienvidnīderlandes filharmoniķi" un Dmitrijs Ļiss, Marseļas filharmoniskais orķestris un Lourenss Fosters, Bāzeles kamerorķestris, "Sinfonia Varsovia", arī dziedātāja Barbara Hendriksa, vijolnieks Reno Kapisons, čellists Anrī Demarkets un daudzi citi ievērojami mūziķi.
Šis ir viens no Eiropas lielākajiem vasaras festivāliem; to dēvē par "klaviermūzikas Meku".

Savukārt sestdien, 19. augustā, LNSO Andra Pogas vadībā uzstāsies Šveices festivālā "Tanē muzikālās variācijas" (Variations musicales de Tannay), kas astoto reizi notiek netālu no Ženēvas. LNSO atskaņos Zoltāna Kodāja "Galāntas ciema dejas" un Antonīna Dvoržāka Astoto simfoniju, kopā ar ugunīgo bulgāru pianisti Plamenu Mangovu atskaņos Edvarda Grīga Klavierkoncertu, savukārt koncerta ievadā, Latvijas valsts simtgadi godinot, Tanē iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja dzirdēt Emīla Dārziņa "Melanholisko valsi".

Tanē festivālā līdztekus LNSO šogad piedalās "dzejisko pirkstu virtuozs" skotu pianists Bendžamins Grovenors, vijolnieks Reno Kapisons duetā ar Hatiju Buniatišvili un kā atskaņojuma vadītājs ar Bāzeles kamerorķestri, burvīgās māsas stīginstrumentālistes Žilī un Kamila Bertolē, Ženēvas kamerorķestris un citi.

Tags

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Latvijas simtgade
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form